Były wicemarszałek przed sądem. Był pijany w urzędzie

2015.05.05 00:00
Przed białostockim sądem rejonowym stanął były wicemarszałek województwa podlaskiego. Walenty K. odpowiada za to, że miał pełnić obowiązki służbowe będąc w stanie nietrzeźwości.
Były wicemarszałek przed sądem. Był pijany w urzędzie
Fot: Archiwum
Walenty K.

Sprawa dotyczy zdarzenia z października 2014 roku. Do Urzędu Marszałkowskiego Wojewódzka Podlaskiego w Białymstoku przyszedł wtedy były wicemarszałek Walenty K. Mężczyzna był pijany. Kiedy zobaczyły go petentki wraz z przedstawicielem jednej z telewizji, chciały porozmawiać. Mężczyzna unikał kontaktu z ludźmi. Na miejsce została wezwana policja, która po przewiezieniu Walentego K. na komisariat przebadała alkomatem byłego wicemarszałka. Walenty K. miał 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Były wicemarszałek zapewnia, że informował dnia poprzedniego marszałka Mieczysława Baszko o tym, że może go nie być w pracy. Zjawił się jednak w urzędzie, bo zapominał zabrać pewnych dokumentów. Na następnych rozprawach odbędą się przesłuchania kolejnych świadków oraz sąd zapozna się z roboczym materiałem telewizji, która była w urzędzie z petentkami.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1026 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39