Całą noc nie było prądu, mają w domu 12°C

2020.02.11 10:21
Całą noc mieszkańcy kilkunastu ulic w Niewodnicy Kościelnej nie mieli prądu. I ciągle go nie mają. Niektórzy marzną w swoich domach. "To mało śmieszne" - mówią, a od PGE nie mogą dowiedzieć się dlaczego tak jest.
Całą noc nie było prądu, mają w domu 12°C
Fot: pixabay.com

Mają w domy 12°C, a prądu brak

W poniedziałek (10.02) około godziny 20.00 w domach na kilkunastu ulicach w Niewodnicy Kościelnej zgasły światła. Zasilanie po prostu zniknęło.

- Przy trzech stopniach Celsjusza jest to bardzo mało śmieszne, w naszym domu już teraz jest tylko 12 stopni! Ponad 10 ulic jest po prostu wyłączone z życia na "małe" 18 godzin, przy takich temperaturach - bulwersuje się mieszkanka Niewodnicy, Anne-Marie Pieren. - Większość osób ma systemy grzewcze zasilane prądem wyłączanie na tak długi czas jest wręcz nieludzkie. Dzieci musiałam awaryjnie do babci zawieźć o godz. 23.00.

Zawinił wiatr

Prądu w Niewodnicy Kościelnej nie było całą noc i nie ma go nadal. Wszystko przez silne wiatry.

- Wczoraj około godziny 20.00 na linię średniego napięcia spadło drzewo, które uszkodziło przewody elektryczne - informuje Agnieszka Bajerska odpowiedzialna za komunikację w białostockim oddziale PGE. - Dziś z samego rana ekipa pojechała na miejsce i naprawia awarię. Ze względów bezpieczeństwa nie mogła pracować z podnośnikiem w nocy - wyjaśnia.

Niestety wyłączenie potrwa jeszcze kilka godzin. Mieszkańcy, którzy dodzwonili się na infolinię mogą usłyszeć, że zasilanie wróci do godz. 14.00. PGE zapewnia, że ekipa uwinie się z naprawą szybciej i prąd powinien wrócić do południa.

Zero informacji

Mieszkańców w całej sytuacji najbardziej zbulwersowało jednak to, że o braku prądu nikt ich nie poinformował. Informacji takiej rzeczywiście nie ma na stronie internetowej PGE, gdzie podawane są planowane wyłączenia.

- Nikt w PGE nie odbiera - skarży się Anne-Marie Pieren.

- Nie było to wyłączenie planowane. Na pogodę nie mamy wpływu - tłumaczy Agnieszka Bajerska.

Bajerska podkreśla, że o wyłączeniach spółka powiadamia na swojej stronie internetowej. Ale tylko o planowanych. Bieżące informacje można uzyskać dzwoniąc na numer 991. Podawane są tam one automatycznie. Trzeba tylko pamiętać, że należy telefonować z miejsca, w którym się przebywa, np. przebywając w Białymstoku nie usłyszymy o wyłączeniu prądu w Niewodnicy.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl
636 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39