Cały czas trwają poszukiwania zaginionego 17-latka z okolic Łomży

2022.01.04 08:21
Niemal tydzień temu 17-letni mieszkaniec gminy Łomża wyszedł z domu i do tej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną. W akcję poszukiwawczą włączyło się setki wolontariuszy i mundurówki.
Cały czas trwają poszukiwania zaginionego 17-latka z okolic Łomży
Fot: KM PSP w Łomży

Od 30 grudnia prowadzona jest akcja poszukiwawcza zaginionego mieszkańca gminy Łomża. W akcję na prośbę Policji włączyła się Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Łomży. Ich działania poszukiwawcze prowadzone były przez 4 dni od dnia zgłoszenia i w całości koordynowane przez Policję.

W ramach czynności sprawdzono tereny zalesione i bagniste wokół miejscowości Jednaczewo, Szablak, Mątwica oraz tereny wokół Grobli Jednaczewskiej i brzegu rzeki Narew.

- Działania poszukiwawcze prowadzono wykorzystując metodę szybkich trójek z wykorzystaniem trackerów GPS dostarczonych przez Mobilne Centrum Poszukiwań OSP Grupy Ratowniczej Nadzieja z Łomży oraz z wykorzystaniem quadów, samochodów terenowych, łodzi ratowniczej i dwóch dronów wyposażonych w termowizję zadysponowanych z Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku - przekazał st. kpt. Paweł Leszczyński.

W akcji poszukiwawczej, która trwała łącznie ponad 28 godzin uczestniczyło 21 ratowników PSP (w tym członkowie specjalistycznej grupy poszukiwawczo-ratowniczej Łomża oraz specjalistycznej grupy wodno-nurkowej Łomża) oraz 90 ratowników z jednostek OSP Stare Kupiski, Jednaczewo, Mątwica, Wizna, Konarzyce, Podgórze i Grupy Ratowniczej Nadzieja. W działania zaangażowani byli również żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, a także setki wolontariuszy, w tym operatorzy dronów.

17-letni Jakub Szerszniew, mieszkaniec Kupisk Starych w gminie Łomża w ubiegłą środę (29.12), około godz. 10.00 wyszedł z domu i dotąd nie powrócił, ani nie nawiązał kontaktu z rodziną.

W dniu zaginięcia ubrany był w: czarną kurtkę z pasem koloru szarego w okolicach klatki piersiowej. Ciemne spodnie. Czarne buty z białą podeszwą. Może mieć na sobie czarną czapkę zimową zakładaną na uszy. Posiada przy sobie telefon komórkowy oraz słuchawki. Na szyi ma srebrny łańcuszek z krzyżykiem.

Więcej informacji: RYSOPIS ZAGINIONEGO.

Wszystkie osoby, które widziały zaginionego lub mogą pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu prosimy o kontakt telefoniczny z Dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Łomży - telefon: 47 717 12 12 lub 47 717 12 20 lub z numerem alarmowym 112.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1496 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39