Cały dzień przy filiżance kawy? Baristacja świętuje 10. urodziny! [KONKURS]

2023.05.19 18:14
Kawiarnio-piekarnia Baristacja obchodzi w tym roku 10. urodziny. Wydarzenie z tej okazji odbędzie się w sobotę (20.05). Będzie kawowo i pysznie!
Cały dzień przy filiżance kawy? Baristacja świętuje 10. urodziny! [KONKURS]
Fot: Fb Baristacji

Baristacja działa w Białymstoku od 2013 roku. Jest to pierwsza kawiarnio-piekarnia w naszym mieście, która oprócz kawy z ekspresu wprowadziła alternatywne - przelewowe sposoby parzenia kawy takie jak Dripper czy Aeropress z ziaren specialty m.in. z Ugandy, Kenii, Hondurasu czy Gwatemali.

Hasłem przewodnim tego miejsca jest "Kawa-Pasja-Chleb" i ... przede wszystkim ludzie.
Przez 10 lat stworzyli ogromną społeczność białostoczan i nie tylko. Także 20 maja można zajrzeć na Sienkiewicza 7, aby do nich dołączyć.

Od początku swojego istnienia Baristacja przywiązuje wagę do jakości podawanych wypieków, kaw i dań.
Pieczywo, tj. drożdżówki, chleb wypiekane jest na miejscu, z mąki pochodzącej prosto z młyna w Ciechanowcu. Wszelkie ciasta i torty również powstają w baristacjowej kuchni.

Baristacja kieruje swoją ofertę też do wegan – Vege Środy to dzień, w którym można kupić vegan drożdżówki, ciasta, tarty.

W sobotę (20.05) warto odwiedzić Baristację. Od godz. 9:00 będzie odbywać się cupping, podczas którego będzie można spróbować kaw z różnych stron świata i z różnych palarni. Będzie można także wziąć udział w konkursach z pytaniami, w których do wygrania będą kawy i drożdżówki. Będą również wyświetlane archiwalne zdjęcia Baristacji, może stali goście odnajdą się na nich?

Co ważne, na zewnątrz kawiarni będzie dostępny bar kawowy.

Lecz degustacja kawy to jedno, będzie można o kawie porozmawiać, zapytać o tajniki jej wypalania, o to, na co zwrócić uwagę przy jej doborze i jak ją przechowywać.

W naszych konkursach możecie wygrać vouchery na drożdżówki i kawę w Baristacji.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1907 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39