Celnicy udaremnili gigantyczny przemyt papierosów

2013.10.23 00:00
Podlascy celnicy udaremnili przemyt 640 tys. paczek przemycanych papierosów o szacunkowej wartości rynkowej ponad 6 mln. zł. Kontrabanda była ukryta w litewskim tirze.
Celnicy udaremnili gigantyczny przemyt papierosów
Fot: Podlaska Służba Celna

W poniedziałek (21.10) w nocy na przedmieściach Augustowa funkcjonariusze służby celnej zatrzymali do kontroli litewską ciężarówkę jadącą drogą krajową nr 8. Zasiadający za kierownicą tira 42-letni obywatel Litwy twierdził, że wiezie z Łotwy na Węgry transport drewnianych zrębek. To samo też wynikało z przedstawionych celnikom do kontroli dokumentów. Funkcjonariusze postanowili jednak sprawdzić, czy mężczyzna mówi prawdę i otworzyli naczepę.

Po jej otwarciu okazało się, że zamiast deklarowanego towaru, cała ciężarówka wypełniona jest kartonami z nielegalnymi papierosami. W sumie w litewskim tirze celnicy znaleźli 640 tysięcy paczek papierosów nieoznaczonych banderolami. Szacunkowa wartość rynkowa zatrzymanej kontrabandy to ponad 6 mln zł.

Towar został zarekwirowany wraz z tirem. Za przemyt tak dużej ilości papierosów zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara 5 lat pozbawienia wolności. Był to jeden z największych udaremnionych przemytów papierosów w tym roku w Polsce.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

590 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39