Cenna wygrana za "6 punktów". Sąsiad z tabeli pokonany

2022.02.14 09:43
W 15. kolejce I ligi futsalu (gr. północna) 3. w tabeli Futbalo Białystok zmierzyło się na wyjeździe z 4. w stawce UKS-em Orlik Mosina. Podlasianie zwyciężyli ważny mecz 3:2.
Fot: Krzysztof Pogorzelski/Futbalo Białystok

W poprzedniej serii zmagań znajdujące się w samym czubie tabeli Futbalo Białystok zaliczyło wpadkę, remisując na wyjeździe z najsłabszą drużyną w lidze, czyli Podkową Teqball Club. W niedzielę (13.02) futsaliści z naszego regionu nie mieli już jednak problemów z koncentracją i podczas delegacyjnej potyczki z UKS-em Orlik Mosina sięgnęli po komplet punktów.

Starcie z zespołem plasującym się tuż za plecami Futbalo nie rozpoczęło się jednak po myśli Podlasian. W 6. minucie wynik rywalizacji otworzył bowiem Szymon Wichtowski. Na szczęście szybko do wyrównania doprowadził Damian Grabowski, lecz później grającemu trenerowi białostoczan (jest nim Jakub Budźko) urwał się Serhij Czamucha, który następnie płaskim strzałem pokonał Norberta Jendruczka, w efekcie czego ekipa z północno-wschodniej Polski zeszła na przerwę z niekorzystnym rezultatem 1:2.

Pełniący rolę szkoleniowca Futbalo Jakub Budźko w drugiej połowie odkupił swe winy sprzed kilkunastu minut. Po zmianie stron doświadczony zawodnik dwukrotnie zapakował piłkę do siatki, dlatego to białostoczanie ostatecznie wygrali mecz 3:2 i sięgnęli po 3, a w zasadzie, biorąc pod uwagę stawkę spotkania, 6 punktów. Gospodarze w końcowej fazie starcia próbowali odmienić jeszcze oblicze pojedynku, lecz gra z wycofanym bramkarzem nie przyniosła zamierzonego efektu.

Dzięki ograniu zespołu z Mosiny Futbalo umocniło się na 3. miejscu w I-ligowej tabeli. Do wicelidera, którym jest We-Met Futsal Club Kamienica Królewska, podlaski klub traci w tej chwili tylko 1 oczko.

Aktualna tabela I ligi futsalu (gr. północna)
12. Football Club 10 Zgierz 15 10 3 1 11 48:68

amRACK CRB Mrówka UKS Orlik Mosina - Futbalo Białystok 2:3 (2:1)
Bramki: Szymon Wichtowski 6, Serhij Czamucha 16 - Damian Grabowski 10, Jakub Budźko 25, 31