Centrum Aktywności Społecznej miejscem otwartym dla niewidomych

2018.05.01 13:17
Centrum Aktywności Społecznej w Białymstoku otrzymało wyróżnienie w regionalnym Konkursie IDOL 2018 organizowanym przez Fundację Szansa dla Niewidomych.
Centrum Aktywności Społecznej miejscem otwartym dla niewidomych
Fot: UM Białystok

W Białymstoku odbyła się konferencja "Białystok - miasto przyjazne dla niewidomych w ramach REHA FOR THE BLIND IN POLAND". Podczas tego wydarzenia Centrum Aktywności Społecznej otrzymało wyróżnienie, a dokładnie I miejsce w kategorii Urząd Otwarty dla Niewidomych. Dyplom dla CAS odebrał zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński.

- Jesteśmy dumni z tego wyróżnienia. Jest dla nas potwierdzeniem, że nasze działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami są prowadzone we właściwym kierunku - mówił Przemysław Tuchliński.

Centrum Aktywności Społecznej działa od końca ubiegłego roku i mieści się w kamienicy przy ul. Św. Rocha 3. Z budynku mogą korzystać mieszkańcy Białegostoku oraz organizacje pozarządowe działające społecznie na rzecz białostoczan. Do dyspozycji jest sala konferencyjna oraz sale szkoleniowe, pomieszczenia do spotkań indywidualnych, ćwiczeń ruchowych, biblioteka spraw społecznych. Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Funkcje pomieszczeń zostały zaprojektowane wspólnie przez urzędników oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

805 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39