Centrum Badań Innowacyjnych przy UMB

2010.11.22 00:00
Nowoczesna aparatura naukowo-badawcza do prowadzenia badań w zakresie chorób cywilizacyjnych wzbogaci Uniwersytet Medyczny w Białymstoku w ramach projektu "Utworzenie bazy aparaturowej na rzecz Centrum Badań Innowacyjnych".
Centrum Badań Innowacyjnych przy UMB
Fot: sxc.hu

Szacuje się, że zakup aparatury badawczo-naukowej wyniesie 12,56 mln. Sprzęt ma służyć do prowadzenia prac B+R na rzecz jednostek i zakładów Wydziału Farmaceutycznego z Odziałem Medycyny Laboratoryjnej, Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologii i Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim oraz Centrum Medycyny Doświadczalnej, skupionych w ramach Centrum.

W ramach prac Centrum planowane jest podjęcie m.in. kompleksowych badań w zakresie oceny mechanizmów zaburzeń metabolicznych w przebiegu podstawowych chorób cywilizacyjnych, w tym chorób nowotworowych, chorób układu krążenia, cukrzycy czy otyłości.
Projekt realizowany jest od kwietnia 2009, a jego zakończenie planowane jest na styczeń 2011r. Całkowita wartość projektu wynosi 12,65 mln, w tym dofinansowanie ze środków unijnych 11,38 mln, a wkład własny Uczelni 1,26 mln.

Jest to czwarty co do wielkości projekt o charakterze inwestycyjnym dofinansowany ze środków Unii, realizowany przez Uczelnię.

za: Wrota Podlasia

MAG

752 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39