Centrum przesiadkowe w Łapach zyska nowe oblicze. Będą ławki solarne, monitoring i wi-fi

2022.07.28 11:08
1,3 mln zł - tyle będą kosztować dodatkowe elementy centrum przesiadkowego w Łapach. Inwestycja ma się zakończyć w październiku.
Centrum przesiadkowe w Łapach zyska nowe oblicze. Będą ławki solarne, monitoring i wi-fi
Fot: Malwina Witkowska

Centrum przesiadkowe w Łapach zostanie wyposażone w dodatkowe elementy. W centrum miasta pojawi się m.in. nowy totem multimedialny, 4 ławki solarne i 40 donic wraz z nasadzeniami.

- Upiększony zostanie tak lubiany przez mieszkańców i turystów napis z liter przestrzennych "Łapy". Litery zostaną też dodatkowo podświetlone, aby wieczorem, po zmroku napis nadal był widoczny. Z tyłu napisu pojawią się doniczki z kwiatami, aby z każdej strony napis ładnie się prezentował - informuje łapski magistrat.

Ponadto zostaną zainstalowane także 3 słupki do ładowania pojazdów elektrycznych np. hulajnóg. Co ważne, ze względu na bezpieczeństwo teren zostanie objęty monitoringiem. Z kolei dzięki wykonaniu instalacji sieci będzie można korzystać z publicznego wi-fi i uzyskać dostęp do bezpłatnego internetu.

- Wszystko to ma sprawić, aby korzystanie z centrum przesiadkowego, ale także znajdującego się tu placu zabaw, gdzie ze swoimi pociechami czas spędzają rodzice było jeszcze przyjemniejsze – mówił Krzysztof Gołaszewski, burmistrz Łap.

Z kolei zastępca burmistrza Krzysztof Dudziński uważa, że chcąc podążać z duchem czasu, warto inwestować w takie elementy jak ławki solarne, miejsca do ładowania pojazdów elektrycznych, monitoring czy wi-fi.

- Jest to jeden z etapów realizacji większego projektu, który ma na celu głównie poprawę bezpieczeństwa podróżnych, ale także uprzyjemnienie im czasu oczekiwania na autobus czy dalszą podróż pociągiem. Staramy się, aby pojawiło się w tym miejscu więcej zieleni i kwiatów - dodaje zastępca burmistrza.

Na wykonanie tych prac i dodatkowe zagospodarowanie centrum przesiadkowego burmistrz Krzysztof Gołaszewski podpisał we wtorek (26.07) umowę z wykonawcą firmą MIKABO Marcin Granaszewski z Łap. Prace zgodnie z umowa mają się zakończyć w październiku 2022 r. Poza dostawą i montażem obiektów małej architektury, wykonaniem instalacji monitoringu, instalacji elektroenergetycznej i instalacji sieci LAN wykonawca inwestycji opracuje dokumentację projektową oraz wykona przyłącze teletechniczne.

Wartość umowy sięga ponad 1,3 mln zł. Inwestycja została dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020 z Poddziałania Strategie Niskoemisyjne Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego (BOF). Wysokość dofinansowania stanowi 80,68 % kosztów kwalifikowanych projektu.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1166 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39