Centrum Zdrowia Psychicznego przejdzie remont. Za 2 mln zł

2023.04.13 15:36
W czwartek (13.04) zarząd województwa podlaskiego zdecydował o przeznaczeniu niemal 2 mln zł na przebudowę pomieszczeń w Centrum Zdrowia Psychicznego Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.
Centrum Zdrowia Psychicznego przejdzie remont. Za 2 mln zł
Fot: PUW w Białymstoku
Szpital Wojewódzki w Łomży

Dzięki dofinansowaniu inwestycji, zostaną wyremontowane pomieszczenia na potrzeby poradni zdrowia psychicznego w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Pomieszczenia zostaną zmodernizowane na pierwszym piętrze pawilonu D. To kontynuacja inwestycji, w ramach której wyremontowano już oddział psychiatryczny w pawilonie H.

- Jako zarząd województwa podejmujemy wiele działań, aby poprawić jakość i skuteczność leczenia psychiatrycznego w naszym regionie. Uruchomiliśmy ośrodki środowiskowej opieki psychiatrycznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży w podległych nam jednostkach, pozyskaliśmy fundusze na budowę Centrum Psychiatrii Dzieci, Młodzieży i Dorosłych w Białymstoku - poinformował wicemarszałek Marek Olbryś.

Teraz kolejnym etapem jest właśnie modernizacja Centrum Zdrowia Psychicznego w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Na ten cel zarząd przeznaczył z budżetu województwa niemal 2 mln zł.

Zadaniem Centrum jest zapewnienie kompleksowej opieki psychiatrycznej (doraźnej, ambulatoryjnej, środowiskowej, dziennej i całodobowej) skierowanej w szczególności do mieszkańców Łomży i powiatu łomżyńskiego. W minionym roku na oddziale psychiatrycznym hospitalizowanych było ponad 450 pacjentów, a ponad 70 korzystało z opieki dziennej. Natomiast w poradni udzielono blisko 19,5 tys. porad.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1642 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39