Charytatywne stoisko na świątecznym kiermaszu. Można kupić upominki i pomóc chorym

2021.12.18 09:26
Na kiermaszu świątecznym w Atrium Biała można natknąć się na stoisko Stowarzyszenia Kreatywny Wasilków. Można tam kupić m.in. kalendarz, na którym są jego podopieczni i Wojtek Kossakowski.
Charytatywne stoisko na świątecznym kiermaszu. Można kupić upominki i pomóc chorym
Fot: Stowarzyszenie Kreatywny Wasilków

Stowarzyszenie Kreatywny Wasilków zaprasza wszystkich do zakupów na stoisku, które znajduje się na świątecznym kiermaszu w Atrium Biała. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc i rehabilitację chorym dzieciom.

- Celem Stowarzyszenia Kreatywny Wasilków jest ubarwianie świata tym, którzy w swoim codziennym życiu stracili kolory. Organizację tę tworzą ludzie o rozmaitych, szalonych, pozornie niemożliwych do zrealizowania pomysłach. Przed nikim nie zamykamy drzwi, za to wszystkich witamy z otwartymi ramionami. Jesteśmy organizatorami licznych wydarzeń charytatywnych – np. zbieranie funduszy na leczenie chorych dzieci (Marysia z chorobą nowotworową, Filipek chłopczyk, który urodził się z połową serduszka , Oliwia na terapię komórkową, Nikoś na walkę z SMA ), tradycyjnych wydarzeń świątecznych takich jak pochód Trzech Króli. Nie boimy się przebieranek, bawimy się świetnie, organizując zabawę, która jednoczy wszystkich mieszkańców Wasilkowa i okolic. Zajmujemy się także pomocą dla niepełnosprawnych- opowiada Anna Kucińska, wolontariuszka Stowarzyszenia.

Kreatywny Wasilków przygotował też specjalny kalendarz na 2022 r., który również jest do kupienia na stoisku w Atrium. Zdjęcia do niego zostały zrobione w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej w Jurowcach. Przedstawiają podopiecznych Stowarzyszenia ze znanym podróżnikiem Przemkiem Kossakowskim. Dochód z jego sprzedaży zostanie przeznaczony dla osób potrzebujących.

- Pieniądze ze  sprzedaży tego kalendarza cegiełki pomogą w rehabilitacji bohaterów. Nad tym obecnie skupiamy się dość mocno.  Tworzymy piękne rzeczy, które trafiają na licytacje, z których dochód przeznaczony jest także na pomoc innym stowarzyszeniom np. Stowarzyszeniu Ku Dobrej Nadziei w Białymstoku, które wyprowadza ludzi z bezdomności, białostockich Moto Mikołajów, czy na leczenie osób potrzebujących, takich jak Borkoś – sanitariusz motocyklista, który uległ wypadkowi drogowemu. Tych akcji było już mnóstwo i będzie jeszcze więcej – informuje Kucińska.

Zakupy na charytatywnym stoisku można będzie zrobić w sobotę (18.12) na Kiermaszu Świątecznym Atrium Biała. Znajdziemy to nie tylko wspomniany kalendarz, ale też ozdoby świąteczne, stroiki i wiele pięknych ozdób wykonanych przez współpracowników Stowarzyszenia.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

Polecamy
Piekarnia Tomcio Paluch
Piekarnia Tomcio Paluch ul. Bitwy Białostockiej 2 lok. 1
15-103 Białystok

Więcej informacji
1517 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39