Chcesz studiować na UwB? Rozpoczyna się rekrutacja

2017.05.15 07:58
We wtorek rozpoczyna się rekrutacja na Uniwersytet w Białymstoku. Harmonogram powinni sprawdzić wszyscy zainteresowani nauką na tej uczelni.
Chcesz studiować na UwB? Rozpoczyna się rekrutacja
Fot: Monika Zysk
Wydział Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku

Niedawno pisaliśmy o tym, że Uniwersytet Medyczny w Białymstoku rozpoczął rekrutację elektroniczną na proponowane przez siebie kierunki studiów (więcej: Rusza elektroniczna rekrutacja na UMB. Będzie też dzień otwarty). Teraz dołącza do niego UwB.

Osoby chcące podjąć studia na pierwszym stopniu w trybie stacjonarnym mogą zacząć rejestrować się już od wtorku (16 maja). Rekrutacja podstawowa potrwa do 10 lipca, zaś kandydaci poznają wyniki 17 lipca. Jeżeli chodzi o rekrutację uzupełniającą, która zostanie uruchomiona w przypadku niewyczerpania liczby miejsc na poszczególnych kierunkach, również rozpocznie się ona w 16 sierpnia, a zakończy 14 września. W tym przypadku lista przyjętych będzie znana 18 września.

Inaczej sprawa wygląda w przypadku studiów stacjonarnych na stopniu drugim - tu nabór trwać będzie od 16 maja do 19 lipca, a wyniki ogłoszone będą 25 lipca. Ewentualna rekrutacja uzupełniająca odbędzie się w dniach od 16 sierpnia do 18 września, a jej rezultat poznamy 20 września. Rekrutacja na studia stacjonarne drugiego stopnia w innych dniach trwać będzie na Wydziale Prawa. Tu rekrutacja podstawowa rozpocznie się 16 maja, a zakończy 26 lipca, uzupełniająca zaś tak samo jak na innych wydziałach. Wyniki kandydaci biorący udział w rekrutacji podstawowej poznają 9 sierpnia, korzystający zaś z rekrutacji uzupełniającej - 22 września.

Jeżeli chodzi o studia niestacjonarne - pierwszego stopnia, drugiego stopnia, jednolite magisterskie - rekrutacja podstawowa na wszystkie kierunki rozpocznie się w najbliższy wtorek i potrwa do 21 września, wyniki zaś będą znane 22 września.

Wszelkie szczegóły dotyczące m.in. terminów egzaminów wstępnych czy przyjmowania dokumentów są dostępne na stronie Uniwersytetu w Białymstoku.

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1273 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39