Chcesz wspomóc szczytny cel? Przyjdź na koncert Golec uOrkiestra

2023.09.06 11:23
Koncert ma na celu zebranie funduszy na wsparcie podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB oraz zwiększenie świadomości społecznej na temat rzadkiej choroby, jaką jest dystrofia mięśniowa. Golec uOrkiestra zagrają w Białymstoku już niedługo, a w dalszym ciągu można kupić bilety na wydarzenie.
Chcesz wspomóc szczytny cel? Przyjdź na koncert Golec uOrkiestra
Fot: Golec uOrkiestra / Facebook

Golec uOrkiestra to legendarny zespół, którego muzyka to połączenie góralskiego folku, popu, rock & rolla i jazzu. W skład wchodzą dwaj bracia bliźniacy - Łukasz i Paweł Golcowie, którzy pochodzą z malowniczej miejscowości Milówka w Beskidzie Żywieckim. Obydwaj są absolwentami Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, a zadebiutowali na scenie w 1999 roku. Ich debiutancki album "Golec uOrkiestra 1" zawiera takie przeboje jak "Lornetka" czy "Crazy is my life", które w dalszym ciągu są śpiewane przez całą Polskę.

Zespół mimo wierności swoim korzeniom, nie boi się eksperymentować artystycznie. Przykładem jest ich współpraca z artystami takimi jak Gromee i Bedoes, która zaowocowała hitem "Górą Ty" w 2019 roku. Innym dowodem ich otwartości na nowe formy muzyczne jest projekt Symphoethnic, w którym Golec uOrkiestra połączył siły z wokalistami, takimi jak Piotr Cugowski, Kuba Badach, Andrzej Lampert, Krzysztof Trebunia-Tutka, a także z orkiestrą symfoniczną Silesian Art Collective, Orkiestrą Ludową i wirtuozami instrumentów etnicznych. Jednymi z lepiej znanych utworów Golec uOrkiestra są "Ściernisko" i "Pędzą konie".

Najbliższy koncert Golec uOrkiestra w Białymstoku będzie charytatywny, a jego głównym celem będzie wsparcie ważnej inicjatywy. Organizatorami wydarzenia jest Stowarzyszenie "Pro Salute", z długoletnim zaangażowaniem w pomoc dzieciom chorym na dystrofię mięśniową różnego typu.

Dystrofie mięśniowe to grupa chorób genetycznych charakteryzujących się postępującym osłabieniem i zanikiem mięśni, co prowadzi do trudności w funkcjonowaniu i inwalidztwa. W Klinice Rehabilitacji Dziecięcej UMB prowadzona jest eksperymentalna terapia, która pomaga dzieciom dotkniętym tymi chorobami w poprawie ich funkcjonowania oraz może nawet umożliwić im samodzielne kroki. Zysk ze sprzedanych biletów zostanie przeznaczony właśnie na terapię i rehabilitację dzieci dotkniętych tą chorobą.

Koncert Golec uOrkiestra odbędzie się w poniedziałek (25.09) w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Bilety na wydarzenie są dostępne zarówno w kasie oraz na stronie OiFP.

Więcej informacji: Koncert Golec uOrkiestra na rzecz dzieci z dystrofią mięśniową

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

804 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39