Chcesz zobaczyć "Kartkę z Powstania" w technologii wirtualnej rzeczywistości? Ruszą zapisy

2021.08.27 14:27
Chcesz przenieść się w czasie za pomocą nowoczesnej techniki wirtualnej rzeczywistości, wczuć się w przeżycia historycznych bohaterów? Muzeum Wojska wspólnie z Fundacją Koncept Kultura zapraszają na film "Kartka z Powstania".
Chcesz zobaczyć "Kartkę z Powstania" w technologii wirtualnej rzeczywistości? Ruszą zapisy
Fot: Fundacja Koncept Kultura

Od poniedziałku (30.08) będzie można zapisywać się (grupy oraz osoby indywidualne) na pokazy zrealizowanego w technologii wirtualnej rzeczywistości filmu "Kartka z Powstania". System rezerwacji dostępny będzie na stronie: www.konceptkultura.pl.

Seanse odbywać się będą 9 i 10 września w budynku Muzeum Wojska w Białymstoku przy ulicy J. Kilińskiego 7, w godz. 10:00-18:30. Udział w wydarzeniu jest możliwy na podstawie biletu wstępu do instytucji.

Wydarzenie przygotowane zostało w ramach projektu Wirtualny Teatr Historii "Niepodległa".

- Wirtualny Teatr Historii to stworzona przez Fundację oraz Biuro Programu "Niepodległa" przestrzeń, w której popularyzujemy historię Polski za pomocą technologii Virtual Reality. Dzięki obrotowym fotelom i goglom VR, zabieramy widzów w wirtualny świat otaczających ich wydarzeń sprzed lat, w którym obraz projektowany jest dookoła (360 stopni). Ta innowacyjna forma umożliwia dotarcie z przekazem historycznym do szerokiego grona odbiorców i jest atrakcyjna także do młodego pokolenia - mówi Anna Osiadacz z Fundacji Koncept Kultura.

Film "Kartka z Powstania" to autentyczna historia kpt. Władysława Sieroszewskiego "Sabały". W rolach głównych w filmie występują: Mirosław Haniszewski ("Sabała"), Tomasz Ziętek ("Pestka"), Agata Różycka ("Zosia"), Tomasz Solich ("Hanys"), Zacharjasz Muszyński ("Żwawy"). Producentem filmu są: Narodowe Centrum Kultury, VR Heroes. Reżyserem filmu jest Tomasz Dobosz, autorzy scenariusza to Tomasz Dobosz i Mariusz Laszuk

Seanse w technologii VR nie są zalecane dzieciom poniżej 12 roku życia, osobom cierpiącym na epilepsję oraz kłopoty z błędnikiem.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl
838 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39