POLECAMY
Trwa rejestracja uczestników na zwiedzanie spalarni podczas dnia otwartego. Taka okazja nie powtarza się często, więc jeśli chcesz przekonać się, jak to wszystko wygląda, zapisz się i przyjdź.
2 grudnia białostocka spalarnia, a dokładniej mówiąc - Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych przy ulicy Andersa 40F - otwiera swoje drzwi. Podczas zwiedzania mieszkańcy mogą poznać zasady funkcjonowania obiektu włącznie z obejrzeniem: - sterowni, z której kontrolowane są wszystkie parametry pracy zakładu, - bunkra na odpady, - kotła, w którym spalane są odpady. ZUOK to jedna z pierwszych spalarni tego typu w Polsce, która została przekazana do użytku 31 grudnia 2015 roku. Dzięki termicznemu przekształcaniu odpadów produkowana jest tu energia elektryczna i cieplna, z której korzystają mieszkańcy Białegostoku. Obiekt jest zarządzany przez miejską spółkę LECH. Zwiedzanie jest możliwe w dwóch przedziałach godzinowych - od 9.30 do 11.00 oraz od 11.30 do 13.00. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc. Zapisy już ruszyły. Wystarczy na stronie internetowej odpady.bialystok.pl kliknąć w zielony przycisk "zarezerwuj miejsca", a następnie uzupełnić dane.
Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.reducha@bialystokonline.pl
Aktualności 2026.06.27 15:23
Nauka 2026.06.27 10:00
Sport 2026.06.27 09:00
Aktualności 2026.06.26 19:10
Kryminalne 2026.06.26 17:30
Kulinaria 2026.06.26 15:15
Aktualności 2026.06.26 15:00
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji