Chciał przekupić pracownika urzędu. Chodziło o inwestycje budowlane

2016.04.14 15:35
43-letni mężczyzna próbował skorumpować pracowników Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Chciał w ten sposób załatwić sprawy dotyczące inwestycji budowlanych.
Chciał przekupić pracownika urzędu. Chodziło o inwestycje budowlane
Fot: pixabay.com

Sprawa dotyczy zdarzeń z listopada ubiegłego roku. Wówczas do funkcjonariuszy komendy wojewódzkiej policji dotarły informacje, iż mężczyzna z województwa lubelskiego chce przekupić pracowników Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Podejrzany reprezentował interesy firmy realizującej jedną z inwestycji budowlanych na terenie powiatu białostockiego. Wymaga ona jednak licznych uzgodnień projektowych (wymaga tego prawo), które musi zaakceptować urząd. 43-latek doszedł do wniosku, że załatwienie wszystkiego jak należy może być jednak zbyt pracochłonne i kosztowne. Postanowił więc spróbować załatwić sprawę w inny sposób.

Mężczyzna chciał skłonić urzędnika do naruszenia przepisów i szybkie oraz bezstresowe załatwienie swojego problemu. A więc do standardowego wniosku dołączył gotówkę. Nie spodziewał się, że urzędnicy zawiadomią policję.

Szczegółowe ustalenia funkcjonariuszy w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową Białystok-Południe doprowadziły do przedstawienia przedsiębiorczemu 43-latkowi dwóch prokuratorskich zarzutów korupcyjnych. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 43-latek przyznał się do zarzutów oraz zadeklarował dobrowolną chęć poddania się karze. O jego losie teraz zadecyduje sąd.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

966 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39