Chciał zabić własną córkę. Strażnik graniczny usłyszał zarzuty

2018.06.15 14:20
W lutym funkcjonariusz Służby Granicznej będący pod wpływem alkoholu chciał zabić własne dziecko. Nie ma ku temu wątpliwości.
Chciał zabić własną córkę. Strażnik graniczny usłyszał zarzuty
Fot: pixabay.com

Do zdarzenia doszło 19 lutego. Wówczas Wojciech K., na co dzień pracujący w Straży Granicznej w Suwałkach, około godz. 2.35 próbował zabić swoją 14-letnią córkę Angelikę K. Nieoficjalnie wiadomo, że się pokłócili.

Strażnik graniczny próbował dźgnąć dziewczynę, a potem udusić:

"Wojciech K. usiłował dokonać jej zabójstwa w ten sposób, że zadał jej uderzenia nożem w okolice brzucha, a także usiłował uderzyć nożem i zamachnął się nim a następnie po odepchnięciu i oswobodzeniu się przez pokrzywdzoną owinął i zacisnął wokół szyi ręcznik" - informuje Prokuratura Rejonowa w Suwałkach.

Na szczęście nie doszło do tragedii, ponieważ pokrzywdzonej udało się schronić w łazience i wezwać policję. Po przyjeździe mundurowi obezwładnili Wojciecha K., który trafił do aresztu. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu dożywocie.

Wojciech K. od lutego jest zawieszony w wykonywaniu obowiązków służbowych jako funkcjonariusz Straży Granicznej z Suwałk do czasu prawomocnego wyroku.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1591 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39