Chemicy obradują w Białymstoku

2012.09.17 00:00
W dniach 16-20 września w Białymstoku odbywa się 55. Zjazd Polskiego Towarzystwa Chemików oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego. To wysokiej rangi impreza naukowa. Bierze w niej udział ponad 800 uczestników ze wszystkich ośrodków krajowych, a także zza granicy.
Chemicy obradują w Białymstoku
Fot: materiały organizatora

Motto tegorocznego Zjazdu brzmi: "Chemia dla środowiska i cywilizacji". Organizatorami Zjazdu są: Białostocki Oddział Polskiego Towarzystwa Chemicznego i Instytut Chemii Uniwersytetu w Białymstoku przy w współudziale Politechniki Białostockiej oraz Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Obrady toczyć się będą w gmachach Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej, Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego, a także Wydziału Pedagogiki i Psychologii naszego Uniwersytetu.
 
W programie m.in. dyskusja panelowa na temat: "Finansowania badań chemicznych w Polsce, czyli jak dzielić coś czego jest bardzo mało" z udziałem wybitnych specjalistów: prof. H. Koroniaka (moderator), ministra J. Gulińskiego, prof. G. Mlostonia, prof. M. Millera oraz prof. A. Dudy, wykłady plenarne i obrady naukowe.

Magdalena Gorbacz
magda.g@bialystokonline.pl

1592 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39