Chirurdzy zyskają nowy sprzęt dzięki wsparciu miasta

2018.05.18 15:24
Miasto da 500 tys. zł Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu na sprzęt do oddziału chirurgicznego. Jest to kolejna tak dotacja przekazana przez magistrat w ostatnich latach.
Chirurdzy zyskają nowy sprzęt dzięki wsparciu miasta
Fot: MN
Tadeusz Truskolaski i dyrektor szpitala Cezary Nowosielski podpisali w piątek umowę na dofinansowani

Wojewódzki Szpital Zespolony w Białymstoku otrzyma z budżetu Białegostoku wsparcie finansowe w wysokości 500 tys. zł. Pieniądze te pójdą na tzw. zestaw laparoskopowy z torem wizyjnym 4K oraz aspirator ultradźwiękowy do operacji wątroby. Pozwoli to na przeprowadzenie małoinwazyjnych zabiegów chirurgicznych.

- Potrzeby dotyczące ochrony zdrowia są niezwykle duże, dlatego staramy się sukcesywnie wspierać inne jednostki w zakupie najbardziej potrzebnego sprzętu – mówi Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

Nie jest to pierwsza, i oby nie ostatnia, inwestycja w szpitalach nie będących pod jurysdykcją miasta, która jest wsparta z budżetu Białegostoku. Jak wyliczył prezydent, od 2010 r. przekazano już łącznie 6 mln zł na różnego rodzaju zakupy sprzętu medycznego. W zeszłym roku choćby było to 500 tys. zł na oddział ginekologii i położnictwa "Śniadecji".

Dzięki najnowszej inwestycji będzie można wdrożyć nowe procedury chirurgiczne, niewykonywane dotychczas w tej placówce oraz podwyższyć standard świadczonych usług i opieki nad pacjentami.

- W naszym oddziale wykonuje się rocznie ok. 2,3 tys. operacji, z czego ok. 40% to operacje onkologiczne, a specjalizujemy się w operacjach nowotworu jelita grubego. Żeby jednak skutecznie walczyć z nowotworami, potrzebujemy coraz doskonalszego sprzętu – mówi dr Wojciech Czubek, ordynator oddziału chirurgii ogólnej, małoinwazyjnej i onkologicznej. - Dzięki sprzętowi, który zakupimy, zróżnicowanie tkanek zdrowych od patologicznych będzie o wiele łatwiejsze.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

907 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39