Chopin w Operze Podlaskiej. Rusza cykl recitali

2020.10.05 07:40
Opera i Filharmonia Podlaska organizuje cykl recitali fortepianowych z udziałem wybitnych pianistów. Na początek zagra Julia Łozowska.
Chopin w Operze Podlaskiej. Rusza cykl recitali
Fot: Anna Dycha

Jak informuje biuro konkursowe, wszystkie bilety na tegoroczny Konkurs Chopinowski, rozeszły się w zaledwie 3 godziny! To jeden z najstarszych i prestiżowych konkursów muzycznych na świecie w klasie fortepianu, odbywający się co 5 lat, na którego wszystkich etapach wykonywane są wyłącznie utwory Fryderyka Chopina. Gdyby nie pandemia, rozpocząłby się 2 października.

Opera i Filharmonia Podlaska rozumiejąc jesienne tęsknoty melomanów organizuje w październiku i w listopadzie "Jesień z Chopinem", cykl recitali fortepianowych z udziałem wybitnych pianistów polskich różnych pokoleń, podczas których, tak jak podczas święta, jakim zawsze był Konkurs Chopinowski, będzie można rozkoszować się muzyką Fryderyka Chopina. Usłyszeć można będzie: Julię Łozowską, rocznik 2001, zdobywczynię Grand Prix, I miejsce oraz nagrody specjalnej dla indywidualności turnieju na XXII Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym im. H. Czerny-Stefańskiej (Żagań, 2017) oraz Jana Wachowskiego, rocznik 1998, m.in. laureata I nagrody w kategorii Pianistic Performance – wykonawców w wieku do 37 lat na XXI Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Pietro Argento w Barii we Włoszech w 2018 r., a także zasłużonych i utytułowanych mistrzów fortepianu: Marka Mizerę i Jerzego Maciejewskiego.

Jak dziś grać Chopina? Skąd niesłabnące zainteresowanie jego muzyką, wręcz szaleństwo na jej punkcie? Niech to znów będą jedne z najważniejszych pytań tej jesieni, tym razem zadawane w Białymstoku, w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Pierwszy recital odbędzie się w niedzielę (11.10) o godz. 15.00 w foyer OiFP przy ul. Odeskiej. Zagra Julia Łozowska. W repertuarze recitalu są polonezy i mazurki Chopina.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1002 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39