Choroszcz nie chce u siebie wyeksmitowanych z Białegostoku

2010.02.05 00:00
W piątek (5.02) przedstawiciele mieszkańców Choroszczy sprzeciwiających się powstaniu na terenie tamtejszego szpitala Domu Pobytu Tymczasowego złożyli protest w tej sprawie u władz województwa.

Dom Pobytu Tymczasowego ma służyć osobom, którzy z powodu eksmisji nie mają dachu nad głową. Mieszkańcy bloków sąsiadujących ze szpitalem obawiają się jednak, że takie sąsiedztwo może być uciążliwe. Jak twierdzą niezadowoleni, lokatorami nowej placówki będą osoby niebezpieczne, z sądowymi wyrokami, a sam pobyt nie będzie miał charakteru terapeutycznego. Mieszkańcy Choroszczy już złożyli protest w tej sprawie - podpisało się pod nim 246 osób. Jednocześnie zapewnili o tolerancji dla pensjonariuszy szpitala psychiatrycznego.

Wicemarszałek Bogusław Dębski twierdzi natomiast, że interesy i dobro osób mieszkających nieopodal szpitala zabezpieczy precyzyjna umowa, która zostanie zawarta przez szpital z ZMK w Białymstoku. Zapowiedział, że jej treść zostanie przedstawiona do konsultacji burmistrzowi Choroszczy, który z kolei zaprezentuje ją protestującym mieszkańcom. Jednocześnie zapewnił, że zgadza się wyłącznie na umieszczanie tam osób w celach terapeutycznych.

na podstawie: Wrota Podlasia

E.S.

1176 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39