Choroszcz uczci rocznicę wyzwolenia. Uwaga na utrudnienia i skróconą trasę BKM

2024.02.17 08:46
Trzy dni Choroszcz będzie obchodzić rocznicę wyzwolenia. Jednym z wydarzeń będzie bieg, więc kierowcy oraz osoby podróżujące BKM powinni liczyć się z utrudnieniami.
Choroszcz uczci rocznicę wyzwolenia. Uwaga na utrudnienia i skróconą trasę BKM
Fot: UM Choroszcz

Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński oraz Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu zapraszają mieszkańców gminy oraz wszystkich zainteresowanych do wspólnego uczczenia 105. rocznicy Wyzwolenia Choroszczy – czy to w duchu sportowej rywalizacji, historycznej refleksji, czy też w postaci patriotyczno-religijnej refleksji. Obchody potrwają trzy dni.

Sobota (17 lutego)

O godzinie 12.00 na Rynku 11 Listopada w Choroszczy rozpocznie się Bieg Wyzwolenia. 10-kilometrowa trasa przebiegnie ulicami: A. Mickiewicza – J. Piłsudskiego – drogą do Sienkiewicz – Szosą Kruszewską (ścieżka rowerowa) – Zastawie II – Zastawie I – Dominikańską – Rynkiem 11 Listopada.

Oprócz biegu głównego można też wziąć udział w biegu rodzinnym, który ma wymiar symboliczny i integracyjny. Tu nie liczy się czas, a po prostu udział. Trasę 700 metrów (ulicami: Szkolna - Branickiego - Szkolna) można wspólnie przebiec, pokonać truchtem lub przejść szybkim marszem.

Na uczestników czekają symboliczne pamiątki oraz znicze w barwach flagi Choroszczy, które zostaną wspólnie zapalone przed Pomnikiem Niepodległości na choroszczańskim Rynku.

UWAGA NA UTRUDNIENIA

W związku z Biegiem Wyzwolenia trzeba liczyć się z utrudnieniami w ruchu – zarówno w przejazdach prywatnych pojazdów, jak również w kursowaniu autobusów transportu publicznego. Przewidywane są czasowe zamknięcia ulic i dróg oraz skrócenie trasy autobusów linii 103.

Autobusy linii 103 w godzinach 10.00-14.00 będą kursować na skróconej trasie:
- do przystanku H. Sienkiewicza/Szpital (nr. inw. 855).
WAŻNE: wyłączone z ruchu w tym czasie będą przystanki przy ul. H. Sienkiewicza, Rynku 11 Listopada, Zastawie, ul. Piaskowej i przystanek Choroszcz-cmentarz.

Ponadto w godzinach 12.00-14,00 ruch samochodowy będzie utrudniony na opisanej powyżej trasie, a w godzinach 12.00-12.00 - na ulicy Szkolnej i Branickiego.

Ze względu na dynamikę biegu, po przebiegnięciu uczestników biegu, kolejne ulice będą otwierane dla ruchu.

Bieg Wyzwolenia Choroszczy – utrudnienia w ruchu


Niedziela (18 lutego)

O godzinie 19.00 na auli Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Chroszczy odbędzie się prezentacja wydawnictwa "Choroszcz 1919-2023. Liderzy, mandatariusze, społecznicy". To wydarzenie o wyjątkowym charakterze, ponieważ skoncentrowane wokół najnowszej pozycji książkowej, wydanej przez Urząd Miejski w Choroszczy, a zawierającej przekrój artykułów przygotowanych przez historyków oraz pasjonatów historii Choroszczy na temat włodarzy miasta i gminy Choroszczy na przestrzeni ponad 100 ostatnich lat. Jest to, jak dotąd, najbardziej obszerna pozycja o tak szerokim spektrum sylwetek z historii i współczesności Gminy Choroszcz.

Poniedziałek (19 lutego)

O godzinie 18.00 w kościele w Choroszczy odprawiona zostanie msza święta za ojczyznę. Organizatorzy, nie odstępując od tradycyjnego – patriotycznego akcentu święta, zapraszają do wspólnej modlitwy w intencji bohaterów, a po jej zakończeniu – do wspólnego złożenia kwiatów przed Pomnikiem Niepodległości.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.reducha@bialystokonline.pl

944 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39