Ciągła zmiana, dowcip, wizualna brawura. Nowe wystawy w Arsenale [WIDEO]

2014.11.13 00:00
Wystawy "przez oczywistą niemożliwość aranżacji znaków" Izy Tarasiewicz i "Wszystko trwa" Mateusza Sadowskiego od piątku, 14 listopada można oglądać w Galerii Arsenał.
Ciągła zmiana, dowcip, wizualna brawura. Nowe wystawy w Arsenale [WIDEO]
Fot: materiały Galerii Arsenał
"Dimensional Compression" - jedna z prac Izy Tarasewicz

"Prace Izy Tarasewicz nie są statycznymi jednostkami, lecz materiami i znakami pozostającymi w stałej i ciągłej zmianie. Artystka bada podstawowe substancje z wrażliwością, która sprawia, że proces ten staje się rodzajem objaśniania rzeczywistości, ujawniającym momenty połączenia i rozszczepienia oraz uwydatniającym brakujące, skompresowane, zniekształcone, przemieszczone lub zdegradowane informacje. Każdy obiekt i aranżacja funkcjonuje jako czasowa propozycja testowana poprzez rygorystyczne eksperymenty z materią." - pisze Post Brothers. Pod tą nazwą działa Matthew Post, niezależny kurator i pisarz.Druga wystawa to "Wszystko trwa" Mateusza Sadowskiego. Złożą się na nią: film animowany, obiekty fotograficzne i wielkoformatowe fotomontaże.

"Sadowski używa zabiegów formalnych w istotnym celu: jego twórczość jest afirmacją wątpliwości. W efekcie powstają dzieła unikające jednoznaczności, otwarte i otwierające percepcję widza, w których brak pewników, a na pierwszy plan wybijają wizualna brawura, dowcip i poetycka siła." - uważa Michał Lasota, kurator wystawy.

Wernisaże o godz. 19 w Galerii Arsenał. Portal BiałystokOnline.pl patronuje wydarzeniom.

O wystawach: Wystawa Izy Tarasewicz, Mateusz Sadowski "Wszystko trwa"

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1314 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39