Ciało noworodka w stawie. Zawiniątko znaleźli przechodnie

2015.08.09 00:00
Grupa nastolatków wyłowiła ze stawu szmaciane zawiniątko. W środku było ciało noworodka.
Ciało noworodka w stawie. Zawiniątko znaleźli przechodnie
Fot: pixabay.com

W sobotę (8.08) po południu łomżyńscy policjanci otrzymali informację o odnalezionym w stawie noworodku. Na ciało przypadkowo natknęli się nastolatkowie, którzy akurat przebywali nad akwenem w jednej z miejscowości w gminie Piątnica. Zawiniątko dryfowało po wodzie. Kiedy młodzi ludzie wyłowili je na brzeg, okazało się, że w środku jest martwy chłopiec.

O swoim odkryciu nastolatkowie powiadomili łomżyńskich policjantów. Ci szybko przybyli na miejsce zdarzenia i pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli ślady. Nurkowie ze straży pożarnej przeszukali staw, ale nic w nim nie znależli.

- Na chwilę obecną nie ujawniamy więcej informacji w tej sprawie - mówi podinsp. Andrzej Baranowski, rzecznik podlaskiej policji.

Mundurowi ustalają obecnie, kim są rodzice chłopca. Dokładny czas i przyczynę śmierci dziecka ma wyjaśnić zaplanowana na najbliższe dni sekcja zwłok.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w wyjaśnieniu okoliczności zdarzenia i ustaleniu tożsamości rodziców, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Łomży (tel. (86) 474 12 12) lub najbliższą jednostką policji tel. 997 lub 112.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl
1506 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39