Ciąża bez tajemnic

2010.05.28 00:00
Ponad sto osób - przyszłych mam i przyszłych ojców - uczestniczyło w spotkaniu pod hasłem "Diagnostyka dla Twojej ciąży". Odbyło się ono wczoraj w Centrum Astoria. Patronował mu portal BiałystokOnline.pl.
Ciąża bez tajemnic
Fot: Anna Dycha
Podczas spotkania można było nauczyć się, jak prawidłowo wiązać chustę do noszenia niemowląt

- Chciałabym uzyskać informacje na temat diagnostyki. Dowiedzieć się, co zrobić, by wspomóc rozwój malucha - tłumaczyła swój udział w spotkaniu spodziewająca się potomka Kamila Andrzejuk. Podkreślała, że tego rodzaju spotkanie to nowość w Białymstoku. Zwróciła uwagę na pokaz wiązania chust do noszenia niemowląt.

Spotkanie było też okazją do uczestnictwa w debacie o zdrowiu. Specjaliści radzili, jakie badania trzeba wykonać w ciąży i przed nią.

- Bardzo rzadko kobiety przychodzą do lekarza przed zajściem w ciążę. Badania robią dopiero, gdy mają pozytywny wynik testu ciążowego. Optymalnie byłoby spotkać się z lekarzem przed tym faktem - radził doktor Bartosz Pietrzycki.

O wcześniejsze wykonywanie badań apelowała też Katarzyna Misiuk, która przed szesnastoma miesiącami została szczęśliwą mama. - Ważna jest profilaktyka. Trzeba badać się przed każdą ciążą, mimo że badania robiło się wcześniej - mówiła.

Wszystkie panie miały również możliwość zadania pytania ekspertom. Niepłodność, choroby tarczycy a ciąża, niedobór żelaza w ciąży - to tylko kilka poruszonych tematów.

Było to już siódme spotkanie z cyklu "Diagnostyka dla Twojej ciąży". Podobne zorganizowano także m.in. w Katowicach, Łodzi, Wrocławiu i Poznaniu.

andy

671 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39