CLOVIN S.A. zainwestuje w Czyżewie ponad 30 mln zł

2023.02.01 10:34
Zarząd Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wydał decyzję o wsparciu Przedsiębiorcy CLOVIN S.A. Firma zainwestuje w Czyżewie 30 mln zł.
CLOVIN S.A. zainwestuje w Czyżewie ponad 30 mln zł
Fot: Clovin

Zarząd Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wesprze CLOVIN S.A. Spółka w ramach nowego projektu ma zamiar zainwestować przynajmniej 30 mln zł. Chce w Czyżewie rozbudować i zmodernizować infrastrukturę, kupić nowy sprzęt i zwiększyć zatrudnienie. Przedsiębiorstwo będzie miało możliwość skorzystania z ulgi podatkowej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

CLOVIN S.A. jest znanym producentem środków czystości. W jego ofercie znajdują się proszki, żele do prania, mydełka, płyny do mycia okien, wybielacze, proszki do zmywarek, odplamiacze, płyny do mycia sanitariatów itp. Na początku marka zajmowała się wytwarzaniem profesjonalnych proszków do prania dla pralni wodnych, hotelowych, szpitalnych i wielu innych przeznaczonych do trudnych plam. Z czasem wprowadzono także środki, które są przeznaczone do użytku domowego.

Spółka istnieje na rynku już 25 lat. Ma swoje oddziały także w Niemczech (Clovin Germany), w Litwie, Łowie i Estonii (Clovin Baltic) oraz zakład produkcyjny w Ukrainie (Clovin Ukraine).

Polska Strefa Inwestycji to wprowadzony w 2018 r. instrument wsparcia, który umożliwia przedsiębiorcom, realizującym nowe inwestycje na terenie całej Polski, uzyskanie zwolnienia z podatku dochodowego (CIT lub PIT) na okres 10-15 lat, w wysokości nawet do 70% wartości planowanej inwestycji. Aby korzystać z tej formy wsparcia, przedsiębiorca musi otrzymać decyzję o wsparciu, która jest wydawana na wniosek przedsiębiorcy, w imieniu ministra właściwego do spraw gospodarki, przez Suwalską Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A., w przypadku, gdy nowa inwestycja jest realizowana na obszarze zarządzanym przez Suwalską Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

669 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39