Co dalej z boiskiem przy ul. Świętokrzyskiej?

2014.02.28 00:00
Przed białostockim sądem rejonowym zakończył się proces dotyczący boiska przy ul. Świętokrzyskiej w Białymstoku. Miejski Ośrodek Szkolenia Piłkarskiego twierdzi, że miasto nie powinno było wypowiadać umowy użyczenia tego terenu.
Co dalej z boiskiem przy ul. Świętokrzyskiej?
Fot: sxc.hu

Urząd miejski w Białymstoku twierdzi z kolei, że MOSP miał zarabiać na wynajmowaniu boisk. Tego nie zawierał kontrakt, w związku z czym, umowa została rozwiązana. Dyrektor ośrodka mówił przed sądem, że prezydent miasta wiedział o tym fakcie. Na boisku trenowała bowiem młodzieżowa drużyna Jagiellonii (to jeden z warunków gry zespołu w ekstraklasie).

Stanisław Bańkowski, prezes Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego uważa, że w całej sprawie chodzi o to, aby sporne tereny przekazać Jagiellonii Białystok. Jeżeli sąd przyzna rację miastu, to zapewnia, że terenem zarządzać będzie Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji, ale młodzież też będzie mogła tam trenować. Prezes MOSP-u jednak zauważa, że boisko nie jest jednak na tyle duże, aby zmieścić tam taką liczbę osób. Wyrok w tej sprawie poznamy 7 marca.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1399 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39