"Co mi Panie dasz" podbija sieć. Reżyserem teledysku jest Jacek Kościuszko [WIDEO]

2020.05.05 07:44
Związany z akcją Filmowe Podlasie Atakuje! Jacek Kościuszko jest reżyserem teledysku do wyjątkowego nagrania utworu "Co mi Panie dasz". Piosenkę Bajmu zaśpiewały gwiazdy polskiej sceny, za aranżację całości odpowiada Adam Sztaba.
"Co mi Panie dasz" podbija sieć. Reżyserem teledysku jest Jacek Kościuszko [WIDEO]
Zrzut ekranu z teledysku

Wyjątkowość utworu polega na tym, że wszyscy artyści wykonali piosenkę ze swoich domów. W trudnym czasie pandemii koronawirusa w taki właśnie sposób mogą mogą utrzymywać kontakt ze swoimi fanami.

W projekcie udział wzięli m.in. Natalia Nykiel, Natalia Kukulska, Igor Herbut, Piotr Cugowski, Olga Szomańska, Patrycja Markowska, Kasia Moś, Kuba Badach, Ewa Farna, Damian Ukeje, Dorota Miśkiewicz, Cleo, Kasia Wilk, Andrzej Piaseczny, Ania Karwan, Sebastian Karpiel, Beata Kozidrak.

"Mógłbym przytoczyć długą opowieść o tym, jak to się rodziło: od pomysłu mej Żony, poprzez znalezienie nawiązującego do dziś utworu, wybór aranżu zarówno dla skrzypków, oboistów jak i rockowych gitarzystów, aż po nerwowe złapanie się za głowę z racji ogromnej skali zjawiska przemieszane z dziecięcą radością odkrywania czegoś nowego. Ale puenta jest taka oto, że w 6 dni zrodziła się najbardziej szczera orkiestra pod słońcem złożona z ludzi zewsząd - młodszych, starszych, grających profesjonalnie i amatorsko, muzykujących codziennie i raz na kilka lat, którzy stają w jednym szeregu z cenionymi Gwiazdami. Muzyka jest jedna" - napisał w mediach społecznościowych Adam Sztaba, pomysłodawca projektu.

Jednocześnie podziękował wszystkim artystom, którzy uczestniczyli w nagraniu, w tym 732 instrumentalistom.

Niezwykły utwór cieszy się ogromną popularnością w sieci. Od momentu pojawienia się w serwisie YouTube czyli 29 kwietnia ma już ponad 3 miliony odsłon.Za reżyserię i montaż wideo odpowiada Jacek Kościuszko - reżyser, operator, plastyk i animator, którego prace można było obejrzeć podczas akcji Filmowe Podlasie Atakuje!. Realizowana jest ona przez Białostocki Ośrodek Kultury. FPA! to jedna z najbardziej rozpoznawalnych akcji promujących kino niezależne, a zarazem platforma filmu autorskiego, artystycznego, nieprofesjonalnego i eksperymentalnego. Wśród twórców są poeci, dziennikarze, studenci szkół artystycznych i filmowych, artyści i niezależni filmowcy, którzy kręcą fabuły, dokumenty, klipy i animacje. Jedni dopiero debiutują, inni od lat nagradzani są na ogólnopolskich festiwalach.

Akcja narodziła się w 2004 roku i przez 15 lat jej twórcza energia wywędrowała nie tylko poza Białystok, ale i Polskę. Jest już bowiem tradycją, że po lokalnej odsłonie projekt wychodzi z pokazami poza miasto i region, dowodząc, że Podlasie "niezależnym filmem stoi".

Jacek Kościuszko urodził w 1977 roku w Ełku. Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych na toruńskim Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, gdzie także miał okazję prowadzić przedmioty z realizacji wideo i animacji. Jego dyplom artystyczny (cztery plastyczne wideoklipy) został ogłoszony najlepszym dyplomem 2003 roku. W swoich produkcjach często łączy film, animację i grafikę. Za swoje prace otrzymał wiele nagród i wyróżnień na najważniejszych festiwalach kina niezależnego. Jego drugą pasją jest muzyka, w jego twórczości obie pasje istnieją ze sobą nierozerwalnie. Gra na kilku instrumentach oraz komponuje.

Na koncie ma współpracę z wieloma stacjami telewizyjnymi, m.in. TVP, MTV, VH1, Polsat, TVN oraz realizację spotów telewizyjnych, czołówek oraz teledysków. Jest autorem wideoklipów dla takich artystów jak Katarzyna Nosowska, Kuba Badach, Ewa Farna, Dawid Podsiadło czy Agnieszka Chylińska.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

801 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39