Co słychać na białostockich basenach? Rusza II cykl grupowych nauk pływania

2020.11.17 12:43
Działalność białostockich pływalni została ograniczona, ale wciąż są one otwarte. Z dobrodziejstw basenów można korzystać w ramach zajęć sportowych z instruktorami czy też grupowych kursów nauki pływania.
Co słychać na białostockich basenach? Rusza II cykl grupowych nauk pływania
Fot: BOSiR

Na basenach jest pusto, ale komfortowo

Ograniczenie działalności pływalni tylko do zajęć sportowych znacząco wpłynęło na frekwencję na obiektach pływackich. Na miejskich basenach tak kameralnych warunków nie było już od dekady.

Pływalnie Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji są otwarte na zorganizowane zajęcia w wodzie, dlatego niezmiennie prowadzone są tam grupowe nauki pływania, zajęcia pływackie z instruktorami, treningi aqua aerobiku oraz ćwiczenia rehabilitacyjne z fizjoterapeutką.

W najbliższych dniach i tygodniach na Pływalni Rodzinnej, Pływalni Sportowej oraz Pływalni Kameralnej rozpocznie się II cykl grupowych nauk pływania. Na wszystkich tych obiektach prowadzone są kursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych na różnych poziomach przygotowania pływackiego.

W weekendy pływanie nawet do wieczora

Możliwość wodnych szaleństw dają również zajęcia z instruktorami BOSiR-u, które są okazją do aktywności w wodzie i szlifowania umiejętności pływackich pod fachowym okiem. W zależności od potrzeb klientów instruktorzy mogą zaproponować ćwiczenia, pomiar czasu lub omówić i ewentualnie skorygować posiadane przez nas umiejętności.

Udział w zajęciach w konkretny dzień i na konkretną godzinę trzeba zarezerwować telefonicznie w kasie wybranej pływalni. Liczba miejsc jest ograniczona, a terminy zajęć sportowych są ustalane na bieżąco i zależą głównie od frekwencji.

Warto dodać, że od najbliższej soboty (21.11) Pływalnia Rodzinna wydłuża godziny pracy w weekendy. W soboty i niedziele zajęcia z instruktorami będą się odbywały do godz. 19.15.

Ponadto cały czas na wszystkich obiektach organizowane są zajęcia aqua aerobiku. Trening w wodzie przy muzyce wzmacnia i uelastycznia mięśnie oraz wyszczupla i wyprostowuje sylwetkę. Pływalnia Kameralna oferuje także zajęcia o charakterze rehabilitacyjnym, jak też korygujące wady postawy z fizjoterapeutką.

Z torów basenowych mogą korzystać również szkółki pływackie, stowarzyszenia, grupy przedszkolne i szkolne czy uczelnie.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1040 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39