Co tam się działo? Plażowa odmiana siatkówki miała swoje pięć minut

2024.06.04 10:26
W ostatnich dniach rozegrano trzy turnieje zaliczane do cyklu Letniej Grand Prix. Siatkarskie zmagania na piasku odbywały się w kategorii Open, ale zorganizowano też zawody skierowane do kobiet, a także dzieci. Dodatkowo rywalizowano również pod osłoną nocy.
Co tam się działo? Plażowa odmiana siatkówki miała swoje pięć minut
Fot: Letnia Grand Prix

W miniony czwartek (30.05) doszedł do skutku drugi turniej Letniej Grand Prix w kategorii Open. Na plaży miejskiej zobaczyliśmy siatkarską rywalizację na naprawdę wysokim poziomie, ale nie brakowało też po prostu dobrej zabawy. Ostatecznie po zwycięstwo w całych zawodach sięgnął duet Daniel Ostaszewski/Mateusz Kardasz.

- Daniel Ostaszewski i Mateusz Kardasz zwycięzcami drugiego turnieju Letniej Grand Prix. W wielkim finale pokonali duet Piotr Przeborowski/Kacper Gibas. Najniższy stopień podium dla Michała Głowackiego i Damiana Załęskiego, którzy w walce o brąz ograli parę Jakub Groblewski/Sebastian Romańczuk - przedstawiają końcowe rozstrzygnięcia organizatorzy wydarzenia.

Dzień później do siatkarskiej walki na piasku przystąpiły dzieci, a w sobotę (1.06) przeprowadzono turniej skierowany do kobiet. W nim pula nagród wyniosła ponad 5000 zł.

- Urszula Wojtach i Barbara Sokolińska zwyciężczyniami turnieju Letnia Grand Prix 2024 w kategorii kobiet. Dziewczyny nie miały sobie równych, wygrywając komplet meczów. W wielkim finale pokonały duet Aleksandra Konarzewska/Magda Dziemianowicz. Trzecie miejsce dla Magdaleny Rybak i Joanny Ignaciuk, które pokonały Sofię Kostiuk i Julię Mikulską. MVP zawodów została Ula Wojtach - informują osoby odpowiedzialne za siatkarskiej rozgrywki.

Co ciekawe, na tym sportowe emocje się nie zakończyły, bo jeszcze tego samego dnia na Dojlidach rozpoczął się IX Ogólnopolski Nocny Turniej Siatkówki Plażowej. Podczas tych zawodów uczestnicy rywalizowali w wyjątkowej scenerii, przy sztucznym oświetleniu.

Ostatni turniej zaliczany do Letniej Grand Prix 2024 rozegrany zostanie 22 czerwca (kat. Open).

Patronem medialnym wydarzenia jest BiałystokOnline.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1083 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39