Co tym razem w Kulturze Dostępnej? [KONKURS]

2024.06.24 07:55
W tym tygodniu organizatorzy cyklu Kultura Dostępna wybrali dla nas wstrząsający dramat wojenny. Pokaz filmu "Strefa interesów" odbędzie się już w najbliższy czwartek (27 czerwca).
Co tym razem w Kulturze Dostępnej? [KONKURS]
Fot: Materiały organizatora

Ich codzienne, rodzinne życie toczy się zaledwie kilka kroków od prawdziwego piekła na ziemi. Główny bohater filmu "Strefa interesów" - Rudolf Höss jest komendantem obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Rodzinne obiady, śmiech bawiących się we wspaniałym ogrodzie dzieci, długie spacery i spływy kajakowe. A także dobiegający od czasu do czasu zza ścian ich domu ludzki krzyk i inne, niepokojące odgłosy. Czy można urządzić sobie raj w cieniu cudzego piekła tak, aby jego ślady nie przeniknęły do świadomości i sumienia?

Jak zapowiadają organizatorzy "Strefa interesów" to wybitna reinterpretacja kina Holokaustu. Banalność zła i wyparcia. Produkcja jest nominowana do Oscara w pięciu kategoriach, w tym dla najlepszego filmu i najlepszego filmu międzynarodowego.

Pokaz już w najbliższy czwartek

Film "Strefa interesów" w reżyserii Jonathana Glazera zobaczymy na dużych ekranach Kin Helios już w najbliższy czwartek (27 czerwca) o godzinie 18:00. Projekcja odbywa się w ramach cyklu Kultura Dostępna i objęta jest promocyjną ceną biletów kinowych.

Konkurs

Na naszym portalu trwa konkurs, w którym do wygrania są bilety na ten seans: KONKURS.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1068 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39