Co za emocje. Zdobyli gola w ostatnich sekundach i wygrali po raz pierwszy w sezonie

2021.10.02 10:48
5:4 - takim wynikiem zakończyło się domowe spotkanie MOKS-u Słoneczny Stok Białystok z drużyną Red Dragons Pniewy. Futsaliści ze stolicy Podlasia decydującego gola zdobyli w 39. minucie, czyli tuż przed końcem pojedynku.
Fot: Maciej Safaryn

Słoneczni się rozpędzają. W pierwszych dwóch kolejkach nowego sezonu białostoczanie nie zdołali zapunktować (porażki z Constractem Lubawa i Clearexem Chorzów), ale przed tygodniem MOKS dopisał do swojego konta pierwsze oczko, gdyż ekipa z północno-wschodniej Polski zremisowała z zespołem Fit-Morning Gredar Brzeg. W 4. serii zmagań Słoneczni sięgnęli już po pełną pulę.

Początkowo domowy pojedynek z Czerwonymi Smokami z Pniew nie zapowiadał jednak szczęśliwego zakończenia. To bowiem goście po bramkach Mateusza Kosteckiego i Maksyma Pautiaka już po kilku minutach rywalizacji wygrywali 2:0, ale później za zdobywanie goli wzięli się też Podlasianie. Mecz był naprawdę emocjonujący. W 36. minucie gospodarze prowadzili 4:3, lecz potem przyjezdni znów zdołali zmieścić piłkę w siatce, dlatego wydawało się, że ta efektowna wymiana ciosów przyniesie Słonecznym tylko remis. Na szczęście tak się nie stało. Chwilę przed końcem pojedynku rzut karnym skutecznie wykonał Mateusz Łabieniec - który tym samym zaliczył dublet - i to zawodnicy MOKS-u mogli unieść ręce w geście triumfu.

Bohaterem Podlasian został Łabieniec, ale na uwagę zasługuje również wyczyn innego futsalisty z Białegostoku. Kamil Gryko skompletował hat-tricka i to właśnie ten duet w największym stopniu straszył w piątkowy (1.10) wieczór bramkarza gości.

W następnej kolejce Statscore Futsal Ekstraklasy Słoneczni udadzą się do Gliwic na mecz z Piastem, który jak na razie wygrał wszystkie swoje spotkania.

16. Górnik Polkowice 4 0 7:29

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Red Dragons Pniewy 5:4 (1:2)
Bramki: Kamil Gryko 7, 26, 36, Mateusz Łabieniec 32, 39k - Mateusz Kostecki 2, Maksym Pautiak 4, Mykyta Storożuk 22, Piotr Błaszyk 38
MOK Słoneczny Stok Białystok: Ulman, Danielewicz - Citko, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Łabieniec, Skiepko, Aleksandrowicz, Jackiewicz, Gryko, Belzyt, Prolejko