Co za mecz! Starcie Żubrów z AZS-em UJK Kielce zakończyło się dopiero po trzech dogrywkach

2021.02.06 20:28
142:140 - właśnie takim wynikiem zakończyło się sobotnie (6.02) spotkanie między Żubrami Chorten Białystok a AZS-em UJK Kielce. Tak wysoki rezultat rywalizacji spowodowany jest tym, że do wyłonienia lepszej drużyny potrzebne były aż trzy dogrywki.

Takie mecze zapadają w pamięci na długo. Walczące o zajęcie jak najlepszego miejsca przed fazą play-off Żubry znakomicie weszły w domowy pojedynek z AZS-em, bo po 20 minutach zmagań przewaga rogatego zespołu liczyła 16 punktów, ale później w szeregi białostoczan wkradło się rozluźnienie i to goście z Kielc zaczęli na parkiecie dominować. Pod koniec czwartej kwarty Podlasianie znów odskoczyli na dosyć bezpieczny dystans, ale przy wyniku 109:103 dla Żubrów 6 kolejnych oczek zdobyli przyjezdni, dlatego konieczne było rozegranie dogrywki.

5 dodatkowych minut niczego nie zmieniło. Mało tego, po drugiej dogrywce na tablicy rezultatów nadal widniał remis, dlatego koszykarze obu ekip zmuszeni byli do dalszej rywalizacji. Kto ten niezwykle spektakularny pojedynek zakończył w lepszych humorach? Żubry. Podopieczni Krzysztofa Kalinowskiego wygrali ostatecznie z AZS-em UJK Kielce 142:140, a najważniejsze punkty w meczu, decydujące o zwycięstwie, zdobyli w kluczowej fazie gry Maciej Bębeniec oraz Paweł Kosobudzki.

W sobotę na parkiet wyszli również II-ligowi koszykarze Tura. Drużyna z Bielska Podlaskiego pokonała na wyjeździe 104:87 UKS Trójkę Żyrardów. Klub z północno-wschodniej Polski do triumfu poprowadził duet Filip Pruefer, Kacper Rojek. Obaj zawodnicy zdobyli łącznie aż 51 punktów.

Aktualna tabela koszykarskiej II ligi (gr. B)
13. Profi Sunbud PKK 99 Pabianice 17 18 1-16

Żubry Chorten Białystok - AZS UJK Kielce 142:140 (27:23, 36:24, 20:29, 26:33, 10:10, 12:12, 11:9)
Żubry Chorten Białystok: Daniel Kamiński (14 pkt), Filip Nieroda (8 pkt), Michał Bombrych (30 pkt), Paweł Kosobudzki (3 pkt), Patryk Andruk (8 pkt), Arkadiusz Zabielski (26 pkt), Andrzej Misiewicz (32 pkt), Maciej Bębeniec (21 pkt)

UKS Trójka Żyrardów - KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: 87:104 (27:25, 13:36, 20:19, 27:24)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Jakub Nieściór (9 pkt), Łukasz Kuczyński (11 pkt), Rafał Król (6 pkt), Filip Pruefer (24 pkt), Przemysław Tradecki (7 pkt), Patryk Milewski (5 pkt), Aaron Weres (15 pkt), Kacper Rojek (27 pkt), Kacper Witkiewicz (0 pkt)