Co za powrót! Lewandowski z hat-trickiem

2022.04.16 16:02
Do przerwy suwalskie Wigry przegrywały na własnym stadionie z Hutnikiem Kraków 0:1, ale po zmianie stron Biało-Niebiescy wrzucili wyższy bieg i zaaplikowali rywalom aż 5 goli. 3 trafienia zanotował Mateusz Lewandowski.
Fot: Wigry Suwałki

Wigry Suwałki nie mają już większych szans na zajęcie dwóch pierwszych miejsc w tabeli, które dają bezpośrednią przepustkę do Fortuna I Ligi, ale strefa barażowa jest jak najbardziej w zasięgu drużyny prowadzonej przez Grzegorza Mokrego. By jednak nie wypaść z gry o awans, Biało-Niebiescy muszą systematycznie punktować, zwłaszcza z ekipami z dolnych rejonów stawki.

W sobotę (16.04) suwalczanie nie potknęli się na przeszkodzie w postaci znajdującego się w strefie spadkowej Hutnika Kraków, aczkolwiek w połowie pojedynku wynik starcia nie był dla gospodarzy korzystny. W 30. minucie piłkę do własnej siatki skierował bowiem Bojan Gvozdenović i to goście zeszli na przerwę, prowadząc 1:0.

Na szczęście druga odsłona meczu od początku przebiegała pod dyktando Wigier, które po zmianie stron zagrały wręcz koncertowo. W 48. minucie, wykorzystując rzut karny, do remisu doprowadził Mateusz Lewandowski, po czym ten sam zawodnik jeszcze dwukrotnie pokonał stojącego między słupkami Hutnika Bartłomieja Frasika i Biało-Niebiescy po niespełna 70 minutach zmagań wygrywali 3:1.

Na tym kanonada strzelecka się nie zakończyła. W ostatnim kwadransie celną główką popisał się jeszcze Tomasz Lewandowski, a następnie wynik starcia na 5:1 ustalił Michał Żebrakowski, który skutecznie przymierzył z "wapna".

W następnej kolejce eWinner II ligi aktualnie 5. w tabeli Wigry zmierzą się z 9. w stawce Pogonią Siedlce. Wyjazdowy mecz z udziałem suwalczan rozpocznie się w sobotę (23.04) o godz. 17.00.

Wigry Suwałki - Hutnik Kraków 5:1 (0:1)
Bramki: Mateusz Lewandowski 48k, 60, 68, Tomasz Lewandowski 75, Michał Żebrakowski 87k - Bojan Gvozdenović 30 sam.

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Kacper Michalski, Bojan Gvozdenović (46' Łukasz Bogusławski), Tomasz Lewandowski, Rudinilson, Bartosz Prętnik (83' Łukasz Kubrak) - Mikołaj Łabojko (72' Mateusz Sowiński), Patryk Mularczyk (73' Michał Żebrakowski), Bartłomiej Babiarz, Werick Caetano - Mateusz Lewandowski (83' Kosei Iwao)

Hutnik Kraków: Bartłomiej Frasik - Tomasz Jaklik, Daniel Hoyo-Kowalski, Adrian Jurkowski, Filip Becht - Kacper Andrzejewski (77' Michał Kitliński), Miłosz Drąg, Dominik Zawadzki (82' Samuel Łapczyński), Krzysztof Świątek (77' Łukasz Skrzypek), Krystian Lelek (63' Mateusz Wyjadłowski) - Sławomir Chmiel (63' Elorhan)