Co za wpadka Wigier. Wyjazdowa niemoc suwalczan wciąż trwa

2021.11.13 16:21
W 17. kolejce II-ligowe Wigry zmierzyły się w Grodzisku Mazowieckim z Pogonią. Biało-Niebiescy starcie ze znajdującą się w strefie spadkowej drużyną przegrali, co oznacza, że Podlasianie po 8 wyjazdowych meczach mają na koncie 3 remisy i aż 5 porażek.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Wigry Suwałki

Przed kilkoma dniami Dawid Szulczek opuścił zespół Wigier, a klub poinformował, że nowym trenerem ekipy z północno-wschodniej Polski zostanie Grzegorz Mokry. W sobotę (13.11) suwalczan poprowadził jednak duet Donatas Vencevicius oraz Arkadiusz Szczerbowski i nie ma co ukrywać, wspomniana dwójka nie wypełniła należycie swojego zadania. Notujące ostatnio serię 5 meczów bez porażki Wigry (3 wygrane i 2 remisy) nie sprostały bowiem Pogoni Grodzisk Mazowiecki, która to ostatni raz z triumfu w lidze cieszyła się w połowie września.

Biało-Niebiescy w ciągu pierwszych kilkunastu minut gry stworzyli sobie dwie dobre okazje do objęcia prowadzenia, ale Gojko w świetnej sytuacji uderzył tuż obok słupka, a po chwili skuteczności zabrakło też Bogusławskiemu. Większym spokojem przy kończeniu akcji ofensywnych popisali się za to gospodarze. W 12. minucie wynik starcia na 1:0 dla Pogoni zmienił Jean Franco Sarmiento, który skorzystał z błędu Tomasza Lewandowskiego, a następnie ten sam zawodnik po zmianie stron strzelił kolejnego gola, przez co sytuacja Wigier stała się niezwykle trudna.

W ostatniej fazie pojedynku sygnał do odrabiania strat dał wprowadzony chwilę wcześniej Kosei Iwao, który zdobył bramkę oddając uderzenie głową, lecz na tym poważniejsze szarże Podlasian się zakończyły. W 88. minucie, ustalając rezultat na 3:1, Biało-Niebieskich dobił Mateusz Lisowski, a tak naprawdę Wigry mogły przegrać nawet 1:4, gdyż w doliczonym czasie w poprzeczkę trafił jeszcze Piotr Maślanka.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Wigry Suwałki 3:1 (1:0)
Bramki: Jean Franco Sarmiento 12, 63, Mateusz Lisowski 88 - Kosei Iwao 83

Pogoń Grodzisk Mazowiecki: Artur Haluch - Michał Zimmer, Rafał Zembrowski, Daniel Choroś, Piotr Maślanka - Wojciech Kalinowski (62' Filip Sobiecki), Piotr Owczarek, Jakub Kołaczek, Michał Wrzesiński (82' Kacper Łoś), Mateusz Lisowski (90' Damian Jaroń) - Jean Franco Sarmiento (90' Sebastian Kobiera)

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Kacper Michalski, Tomasz Lewandowski (83' Kosei Iwao), Łukasz Bogusławski (72' Piotr Pierzchała), Patryk Mularczyk (67' Michał Żebrakowski) - Mariusz Rybicki, Mikołaj Łabojko, Bartłomiej Babiarz, Mateusz Sowiński (67' Bartosz Prętnik), Denis Gojko (72' Robert Bartczak) - Kamil Adamek