Co zamiast biura podróży? ZMK wydzierżawi atrakcyjny lokal w centrum

2016.01.05 00:00
Białostocki Zarząd Mienia Komunalnego chce wydzierżawić atrakcyjny lokal w centrum miasta. Chodzi o dawną siedzibę biura podróży przy ul. Sienkiewicza 6.
Co zamiast biura podróży? ZMK wydzierżawi atrakcyjny lokal w centrum
Fot: ZMK
Co powstanie przy ul. Sienkiewicza w miejscu biura podróży?

W lokalu przy ul. Sienkiewicza 6 do niedawna mieściło się popularne biuro podróży. W tym samym ciągu kamienic ma funkcjonować – jeszcze w tym roku - zalążek Muzeum Pamięci Sybiru (więcej na ten temat: Nowa instytucja kultury przy ul. Sienkiewicza. Muzeum Pamięci Sybiru przenosi się).

Wolna w tej chwili nieruchomość ma prawie 92 m2. Jej przyszły użytkownik będzie wybrany w przetargu. W nim cenę wywoławczą dzierżawy lokalu ustalono na 45 zł/m2. Oznacza to, że miesięcznie najemca będzie płacił Zarządowi Mienia Komunalnego co najmniej 4140 zł. Do tego dochodzą opłaty za ogrzewanie, wodę, odbiór ścieków i odpadów komunalnych.

Aby przystąpić do przetargu, należy wpłacić wadium w wysokości ponad 12 tys. zł. ZMK będzie przyjmował oferty do 25 stycznia. Co istotne, potencjalni najemcy powinni w nich zawrzeć koncepcję działalności w wynajętym lokalu. Tylko w połowie o wyborze przyszłego dzierżawcy zadecyduje zaproponowana cena. Druga połowa punktów będzie przyznana właśnie za planowaną działalność, w tym, w przypadku gdy będzie to lokal gastronomiczny, utworzenie ogólnodostępnej toalety oraz aranżacja wnętrza.

Oprócz nieruchomości przy ul. Sienkiewicza 6 w zasobie ZMK jest jeszcze kilka miejsc, dla których poszukiwani są najemcy. W centrum są to 2 lokale na pierwszym piętrze budynku przy ul. Sienkiewicza 53, gdzie mieści się m.in. przychodnia chirurgiczna dla dzieci. Jeden ma prawie 35 m2, a drugi niespełna 22 m2. Dla obu cenę wywoławczą ustalono na 25 zł/m2.

Dobrą lokalizację ma również 28-metrowy lokal na parterze budynku przy ul. Grochowej 2. Można go wynająć za 50 zł/m2. W centrum, ale mniej dogodnie położony, jest też prawie 58-metrowy schron z wejściem przez piwnice lokatorskie przy ul. Malmeda 13. Jego cena wywoławcza to 6 zł/m2.

Inne wolne nieruchomości znajdują się przy ul. Komisji Edukacji Narodowej 9 (parter), ul. Stroczykowej 5 (pierwsze piętro), dwa w piwnicy przy ul. Swobodnej 24, podobne dwa w budynku przy ul. Mieszka I 8C i w tym samym obiekcie dwa lokale na wysokim parterze. Ceny wywoławcze wszystkich nieruchomości ustalono na kwoty od 10 do 25 zł/m2.

O wynajmie każdego z tych lokali zadecydują kwoty zaoferowane w przetargu ustnym. Ten zaplanowano na 21 stycznia. W zależności od lokalu, przed przystąpieniem do przetargu należy wpłacić wadium w wysokości od ponad 300 do 4200 zł.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

827 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39