Coraz mniej czasu na likwidację punktów karnych. Od przyszłego roku będzie to niemożliwe

2017.05.29 12:07
Od 4 czerwca 2018 r. wchodzą w życie nowe przepisy uchylające szkolenia, których odbycie zmniejsza liczbę posiadanych punktów karnych. To już zatem ostatni moment na likwidację części swoich drogowych przewinień.
Coraz mniej czasu na likwidację punktów karnych. Od przyszłego roku będzie to niemożliwe
Fot: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku

Osoba wpisana do ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego może co pół roku zlikwidować 6 punktów karnych, udając się na specjalne szkolenie organizowane w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Od 4 czerwca 2018 r. takiej możliwości już nie będzie.

Zmienią się bowiem przepisy. Według nowych zasad osoba kierująca pojazdem, która przekroczy liczbę 24 punktów lub w okresie próbnym popełni co najmniej 2 wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, otrzyma od starosty decyzję o udaniu się na kurs reedukacyjny. Ten natomiast musi zostać odbyty w ciągu miesiąca od dnia otrzymania pisma. Najpóźniej 6 tygodni po ukończeniu kursu trzeba będzie ponownie udać się do starosty w celu doręczenia zaświadczenia o odbyciu nakazanej reedukacji.

Obecne szkolenia trwają 6 godzin lekcyjnych i kosztują 350 zł. Nowe kursy będą dłuższe – bo 4-dniowe – i droższe, gdyż ich cena wyniesie 500 zł.

Najbliższy kurs likwidujący 6 punktów karnych zorganizowany zostanie w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego mieszczącym się przy ul. Wiewiórczej we wtorek (30 maja) o godz. 15.00. Kolejny odbędzie się 13 czerwca, gdyż szkolenia prowadzone są zawsze w drugi i ostatni wtorek miesiąca.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1426 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39