Coraz więcej dzieci w gminie Supraśl. Jedna ze szkół zostanie rozbudowana

2021.05.11 15:30
Supraski magistrat wybrał firmę, która wykona wielomilionową inwestycję w Sobolewie. Tamtejsza Szkoła Podstawowa zyska nowy budynek, dzięki czemu do placówki będzie mogło uczęszczać więcej dzieci.
Coraz więcej dzieci w gminie Supraśl. Jedna ze szkół zostanie rozbudowana
Fot: UM Supraśl

Wybrano wykonawcę

Na początku roku podczas ustalania wydatków w budżecie Gminy Supraśl stwierdzono, że wiele środków zostanie przeznaczonych na rozwój edukacji. Jednym z kluczowych punktów jest rozbudowa Szkoły Podstawowej im. Elizy Orzeszkowej w Sobolewie. Jak podkreśla tamtejszy magistrat: "Inwestycja ta jest niezmiernie potrzebna z uwagi na rosnącą w szybkim tempie demografię gminy i przepełnienie szkoły w Sobolewie".

W maju gmina rozstrzygnęła przetarg na wykonawcę inwestycji. Jak czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Supraślu: "Wybrana została oferta Akcess Starosta i Wspólnicy sp. j. - z ceną brutto 5,57 mln zł oraz okresem gwarancji 7 lat. Przedmiotową decyzje zamawiający uzasadnia tym, iż oferta niniejszego wykonawcy była ofertą kompletną, niepodlegającą odrzuceniu i uzyskała najwyższą ilość punktów".

Rozbudowa oraz przebudowa budynku Szkoły Podstawowej w Sobolewie o blok żywieniowo-dydaktyczny realizowana jest w systemie w systemie "zaprojektuj i wybuduj".

Nowe sale i stołówka

Pierwszy etap projektu dotyczy dobudowania do istniejącego obiektu szkoły nowego budynku, od strony ul. Rybackiej.

Budynek będzie posiadał na parterze stołówkę, zdolną pomieścić ok. 150 osób. Powstaną także sale świetlicowe na ok. 50 dzieci każda. Na I piętrze nowego budynku zostanie utworzonych 6 sal lekcyjnych. Nowy obiekt ma mieć w sumie 1,3 tys. m2 powierzchni użytkowej. Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych - zamontowane zostaną podjazdy, winda oraz sanitariaty. Ponadto na zewnątrz zostaną urządzone tereny zielone z nasadzeniami drzew i krzewów. Budynek ma powstać do 2023 r.

W lutym w Urzędzie Miejskim w Supraślu odbyło się posiedzenie Rady Miejskiej w trakcie którego jednomyślnie zatwierdzono finansowanie inwestycji rozbudowy placówki. Wykonawca wykona tę inwestycję za ponad 5,5 mln zł. Aktualnie na rozbudowę Szkoły Podstawowej w Sobolewie jest zarezerwowane ok. 4 mln zł, które stanowią zarówno środki własne gminy, jak i fundusze z programów rządowych. Inwestycja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1354 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39