Coraz więcej wody w Podlaskich rzekach

2021.07.07 16:53
Ulewy to nie tylko połamane drzewa, zerwane sieci energetyczne czy zalane piwnice. Nawalne deszcze powodują również wzrost poziomu wody w rzekach. W naszym regionie są miejsca, gdzie już wkrótce może dojść do przekroczenia stanów alarmowych.
Coraz więcej wody w Podlaskich rzekach
Fot: pixabay.com

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało o przekroczeniach ostrzegawczych i alarmowych rzek.

Co prawda przekroczenia stanu alarmowego nie odnotowano w całym kraju (zgodnie ze stanem na godz. 5:00 7 lipca). Jednak stan ostrzegawczy został osiągnięty na 6 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły. 5 z tych lokalizacji mieści się w obrębie woj. podlaskiego. Chodzi o takie miejsca jak: rzeka Supraśl (wodowskaz Supraśl oraz wodowskaz Nowosiółki), rzeka Sokołda (wodowskaz Sokołda), rzeka Nereśl (stacja wodowskazowa Kulesze Chobotki) oraz rzeka Sidra (stacja wodowskazowa Harasimowicze).

W naszym regionie sytuacja najgorzej wygląda w Kuleszach Chobotkach (powiat moniecki, gmina Krypno) i Harasimowiczach (powiat sokólski, gmina Dąbrowa Białostocka). W pierwszym przypadku aktualny stan wody wynosi 257 cm, co oznacza, że brakuje jedynie 3 cm do przekroczenia stanu alarmowego. Z kolei w Harasimowiczach bieżący stan wody to 606 cm, a stan alarmowy zaczyna się od 620 cm.

Jeżeli chodzi o pozostałe województwa, to, na ten moment, stan ostrzegawczy został przekroczony także na rzece Wieprz w Krasnymstawie (woj. lubelskie).

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

Polecamy
A.G. Jubiler
A.G. Jubilerul. Bohaterów Monte Cassino 3 lok. U1/U2
15-873 Białystok
www.sklep-jubiler.pl

Więcej informacji
1090 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39