Cóż to był za koncert! Cugowski z Zespołem Mistrzów charytatywnie [ZDJĘCIA]

2021.10.21 09:42
W środowy wieczór (20.10) w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbył się koncert na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Pro Salute. Wystąpił zespół White Tigers oraz Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów.
Cóż to był za koncert! Cugowski z Zespołem Mistrzów charytatywnie [ZDJĘCIA]
Fot: Maciej Safaryn

Stowarzyszenie Pro Salute zajmuje się dziećmi z dystrofią mięśniową. Jest to dziedziczna choroba mięśni, która objawia się zmianami patologicznymi we włóknach mięśniowych oraz tkance łącznej. U ich podłoża leży zanik tkanki mięśniowej i jej zastąpienie tkanką tłuszczową i włóknieniem.

Dystrofia mięśniowa jest nieuleczalna. Ale możliwe jest spowolnienie rozwoju choroby, terapia powinna nastąpić jak najszybciej po rozpoznaniu choroby.

Koncert, który odbył się w Operze i Filharmonii Podlaskiej zgromadził tłumy widzów. Najpierw jako support wystąpił zespół White Tigers. Są to młodzi muzycy, wykonujący swoje autorskie utwory. Zespół znalazł się w tegorocznej edycji Mam talent!. Mimo młodego wieku grupa ta prezentowała całkiem dojrzały repertuar.

Krzysztof Cugowski – legenda polskiej muzyki wystąpił z Zespołem Mistrzów. Głos Cugowskiego jest jedyny w swoim rodzaju.

- Ja Cugowskiego uwielbiam, to świetny wokalista. I wspaniale, że zgodził się zagrać podczas takiego wydarzenia. Można było wysłuchać koncertu i pomóc tym dzieciom – powiedziała pani Aneta.

Cugowski wraz z zespołem śpiewał zarówno stare, znane utwory, jak i te nowsze. Imponujący warsztat muzyczny i mocny głos wokalisty robił wrażenie.

Podczas koncertu w holu Opery zorganizowano także licytację obrazów na rzecz chorych.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

694 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39