Cóż to był za koncert! Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" wystąpił w Operze [ZDJĘCIA]

2022.01.19 18:35
We wtorkowy wieczór (18.01) w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbył się koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk". Wspaniałe stroje, pieśni oraz regionalne tańce robiły niemałe wrażenie. Koncert transmitowany był w Telewizji Trwam oraz Radiu Maryja.
Cóż to był za koncert! Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" wystąpił w Operze [ZDJĘCIA]
Fot: Maciej Safaryn

Było to niezwykle barwne widowisko bożonarodzeniowe. Koncert pt. "Narodziła nam się dobroć", składał się z najpiękniejszych kolęd oraz pastorałek, przeplatanych tańcami regionalnymi i narodowymi w wykonaniu zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny.

Podczas występu usłyszeć można było kolędy, wpisane w wielowiekową tradycję obchodów Bożego Narodzenia takie jak: "Bóg się rodzi", "Jezus malusieńki" czy "Cicha Noc".

Duże znaczenie w koncercie tym miały autorskie kompozycje Stanisława Hadyny do słów Kazimierza Szemiotha: "Na pasterkę gorole" czy "Pasterze nie zwlekali". Zespół Śląsk wykonał także wyjątkowego "Poloneza-kolędę", który miał wydźwięk patriotyczny. Podziwiać można było również układy taneczne Elwiry Kamińskiej – pierwszego choreografa Zespołu: "Trojaka", "Kujawiaka-Oberka" oraz "Krakowiaka" oraz układy Władysława Stefanika "Polonez-Mazur".

Program ubarwiały podhalańskie gawędy Hanny Nowobilskiej.

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" pokazał się od najlepszej strony. Była to feeria muzyki, tańca i kolorowych regionalnych strojów. Widać, że zespół prezentuje wysoki poziom artystyczny. Precyzja ruchów, śpiew, wręcz akrobatyczne układy - to wszystko sprawiało, że występ oglądało się z nieskrywaną przyjemnością. Był to imponujący popis umiejętności muzycznych, wokalnych i tanecznych.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

996 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39