Cudu nie było. Podlaski klub za burtą Pucharu Polski

2022.07.27 19:45
Przygotowujące się do gry w IV lidze Wigry Suwałki zmierzyły się w środę (27.07) z KKS-em 1925 Kalisz. Stawką tego spotkania był awans do I rundy Pucharu Polski.
Fot: Wigry Suwałki

Sezon 2022/2023 dla suwalskich Wigier właśnie się rozpoczął. W środę ekipa prowadzona przez duet trenerski Kamil Lauryn, Dariusz Koncewicz zaprezentowała się w Pucharze Polski (runda wstępna) i zgodnie z przewidywaniami w domowym starciu z KKS-em 1925 Kalisz Biało-Niebiescy nie mieli zbyt wiele do powiedzenia.

Podlaski IV-ligowiec pierwszego gola stracił już w 3. minucie. Wtedy to, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale głową, piłkę do siatki zapakował Bartosz Gęsior, a przed upłynięciem dwóch kwadransów gry wynik spotkania na 2:0 podwyższył Mateusz Gawlik, który wykorzystał rzut karny. Wigry zeszły ostatecznie na przerwę, przegrywając 0:3, gdyż jeszcze przed zmianą stron pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Michał Borecki.

W drugiej połowie II-ligowy KKS 1925 Kalisz dalej prezentował się zdecydowanie lepiej i wciąż atakował, ale goście po 15-minutowym odpoczynku tak skuteczni jak wcześniej już nie byli. W dalszej części spotkania gola zdobył tylko Jakub Wilczyński, dlatego w końcowym rozrachunku Wigry, w barwach których aż roiło się od zawodników młodych i niedoświadczonych, poległy 0:4.

Dla Biało-Niebieskich pucharowa przygoda to już historia, lecz biorąc pod uwagę to, co w ostatnim czasie dzieje się w suwalskim klubie, brak awansu żadnym zaskoczeniem nie jest.

Wigry Suwałki - KKS 1925 Kalisz 0:4 (0:3)
Bramki: Bartosz Gęsior 3, Mateusz Gawlik 26k, Michał Borecki 29, Jakub Wilczyński 67

Wigry Suwałki: Piotr Słowikowski - Łukasz Trąbka, Filip Kozłowski, Marcel Mazalewski, Radosław Gulbierz, Wojciech Milewski (80' Gabriel Romatowski), Piotr Lipiński (46' Mateusz Ruszczyk), Łukasz Kubrak (71' Wojciech Łada), Sebastian Zackiewicz (71' Wojciech Mickiewicz), Dawid Kalinowski (71' Adam Pomian), Marcin Fiedorowicz

KKS 1925 Kalisz: Mateusz Górski - Jakub Głaz, Bartosz Gęsior, Mateusz Gawlik, Wiktor Smoliński (46' Kasjan Lipkowski), Karol Smajdor (80' Filip Kendzia) - Nikodem Zawistowski (46' Patryk Soboczyński), Mateusz Wysokiński (65' Daniel Kamiński), Michał Borecki (46' Wiktor Staszak), Kamil Koczy - Jakub Wilczyński