Czarna Białostocka. KAS zlikwidowała nielegalną bimbrownię [WIDEO]

2021.11.18 13:21
Funkcjonariusze KAS zlikwidowali bimbrownię, która działała na terenie jednego z gospodarstw w Czarnej Białostockiej. W ręce mundurowych wpadło blisko 100 litrów nielegalnego alkoholu i 800 litrów tzw. zacieru.
Czarna Białostocka. KAS zlikwidowała nielegalną bimbrownię [WIDEO]
Fot: Podlaska KAS

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Białegostoku ustalili, że na terenie jednej z prywatnych posesji w Czarnej Białostockiej funkcjonuje bimbrownia, w której produkowany jest nielegalny alkohol. Mundurowi wkroczyli na jej teren zaskakując nadzorującego produkcję 43-letniego właściciela gospodarstwa.

- Na miejscu, w jednym z pomieszczeń gospodarczych, kontrolujący ujawnili linię produkcyjną alkoholu składającą się m.in. z kolumny destylacyjnej i pieca. Mundurowi zabezpieczyli tam również blisko 100 litrów alkoholu o mocy ok. 45% oraz 4 beczki zawierające 800 litrów tzw. zacieru, z którego można by było uzyskać kolejne 200 litrów bimbru - informuje st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

W kontrolowanym pomieszczeniu funkcjonariusze KAS znaleźli także ponad pół tony cukru, drożdże, aromaty spożywcze wykorzystywane do zabarwiania wyrobu gotowego, a także etykiety, zakrętki oraz butelki przygotowane do konfekcjonowania alkoholu.

- Funkcjonariusze KAS wszczęli przeciwko mężczyźnie postępowanie karne skarbowe rekwirując nielegalny alkohol oraz zabezpieczając aparaturę i półprodukty służące do jego produkcji. Bimbrownik odpowie teraz przed sądem - dodaje st. asp. Maciej Czarnecki.

Grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do roku.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

991 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39