Czas na 10. PKO Białystok Półmaraton. Na listach startowych jest ponad 5 tys. osób

2023.05.10 14:23
Już w najbliższy weekend (13-14.05) stolica Podlasia przeobrazi się w prawdziwy raj dla biegaczy. Przed nami jubileuszowa odsłona PKO Białystok Półmaratonu.
Czas na 10. PKO Białystok Półmaraton. Na listach startowych jest ponad 5 tys. osób
Fot: Grzegorz Chuczun

7 różnych dystansów od 100 m do 21,0975 km, liczne strefy kibicowania i punkty muzyczne, a do tego unikatowe medale z wizerunkiem jednej z rzeźb z ogrodów Pałacu Branickich. PKO Białystok Półmaraton zapowiada się niezwykle okazale z wielu powodów, ale najważniejszy jest taki, że w imprezie weźmie udział ponad 5 tys. osób.

- Jesteśmy zaskoczeni frekwencją, ale bardzo się z niej cieszymy. Liczyliśmy na to, że o ile półmaraton, który jest jubileuszowy, może wzbudzić zainteresowanie, to jednak biegi towarzyszące, czyli "Nocna Piątka" i biegi dla dzieci, zdecydowanie przekroczyły nasze oczekiwania, jeżeli chodzi o frekwencję. To wszystko daje taki efekt, że na listach startowych mamy prawie 5300 zawodników - mówi Grzegorz Kuczyński, organizator wydarzenia.

Wrażenie robi też trasa głównego biegu. Uczestnicy półmaratońskich zmagań wystartują sprzed Pałacu Branickich, a finiszować będą na Rynku Kościszki. Tym razem przygotowana zostanie jedna pętla, co oznacza więcej zwiedzania stolicy Podlasia. Na uwagę zasługuje również fakt, że 7 km trasy wiedzie w otoczeniu terenów zielonych.

- Ogromnie cieszę się, że wspólnie z Fundacją Białystok Biega udało się nam stworzyć taką ofertę dla miłośników biegania z całego kraju i zagranicy. To także zasługa kibiców oraz mieszkańców naszego miasta, którzy potrafią stworzyć swoim gościom niezwykłą, niepowtarzalną atmosferę - oznajmia Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

Organizatorzy postanowili zaakcentować też przypadającą w tym roku 80. rocznicę powstania w getcie białostockim. Wytyczyli oni trasę tak, aby jej część zlokalizowana została na ulicach, które znajdowały się na ówczesnych terenach getta (ul. Jurowiecka i ul. Włókiennicza). Bieg przez ten fragment miasta będzie jednym z elementów upamiętnienia tamtych wydarzeń.

Jubileuszowy PKO Białystok Półmaraton rozpocznie się w sobotę o godz. 9.00 od Biegu Śniadaniowego (dystans 4 km, nie są wymagane zapisy), a następnie jeszcze tego samego dnia do zmagań przystąpią dzieci w ramach Biegu Juniora. Wieczorem wystartuje PKO Nocny Bieg na 5, a w niedzielę o godz. 10.00 będzie można skosztować dania głównego, gdyż właśnie wtedy ruszy rywalizacja na dystansie półmaratońskim.

Przypomnijmy, że PKO Białystok Półmaraton jakiś czas temu uznany został za najlepszy bieg organizowany w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców, a ponadto uzyskał też tytuł "Najlepszego Półmaratonu w Polsce".

Więcej informacji: PKO Białystok Półmaraton

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1298 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39