Czas na kolejną odsłonę charytatywnej sztafety Electrum Ekiden

2021.10.14 15:33
W sobotę i niedzielę (16-17.10) swoje święto znów będą mieli biegacze. Ale nie tylko oni, bo dzięki temu, że część kwoty wpisowej do zawodów powędruje do Fundacji "Pomóż Im", powody do zadowolenia będą też mieli podopieczni Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.
Czas na kolejną odsłonę charytatywnej sztafety Electrum Ekiden
Fot: Piotr Sobolewski

Sztafeta dla małych i dużych

Już tylko kilkadziesiąt godzin dzieli nas od następnej edycji charytatywnej sztafety Electrum Ekiden. Najpierw, w sobotę, na stadionie lekkoatletycznym przy ul. 11 Listopada wystartują dzieci, a w niedzielę do sportowej rywalizacji przystąpią dorośli.

- Ważną rzeczą jest to, że wróciły biegi dzieci i będziemy mogli cieszyć oczy kilkuletnimi maluchami, które będą biegały w sobotę. Myślę, że ponad 400 dzieci naprawdę zrobi wrażenie i to nas bardzo cieszy, ponieważ w ubiegłym roku biegów dziecięcych nie było. W tym roku możemy do tego wrócić. W niedzielę odbędzie się sztafeta główna, czyli sztafeta dla dorosłych. W sumie na stadionie w imprezie weźmie udział około 900 uczestników. Sytuacja pandemiczna wymusiła na nas zmiany organizacyjne. Co roku strefy zmian, czyli serce zawodów, były na bieżni. Kilka tysięcy osób musiało stać obok siebie w boksach w strefach zmian i było dosyć tłoczno. W tym roku mając to na uwadze, przenieśliśmy start na drugą stronę bieżni. Zrobiliśmy to dlatego, aby dać jak najwięcej przestrzeni, aby wszyscy czuli się bezpiecznie. Możemy zrobić imprezę, ale cały czas musimy zwracać uwagę na obostrzenia pandemiczne - mówi Grzegorz Kuczyński, prezes Fundacji Białystok Biega.

W tym roku można brać udział w sztafecie maratońskiej (jak dotychczas, czyli biegać w 6-osobowych drużynach, pokonując łącznie dystans maratonu) lub tworzyć drużyny 4-osobowe, w których każdy zawodnik będzie miał do zaliczenia równe 5 km. Da się również startować wirtualnie, czyli kompletować ekipy i biegać na całym świecie.

Ważny nie tylko dobry wyniki, ważne jest też dobre serce

Electrum Ekiden to jednak nie tylko wydarzenie sportowe, ale także impreza posiadająca element charytatywny. Część kwoty zebranej z zapisów zasila bowiem konto Fundacji "Pomóż Im"

- Fundacja "Pomóż Im" jest niezwykle wdzięczna Fundacji Białystok Biega oraz firmie Electrum, ponieważ 6 lat współpracy zaowocowało dużym wsparciem naszej działalności. Nasi podopieczni otrzymali fachową pomoc w postaci środków opatrunkowych czy sprzętów medycznych, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. Jako fundacja na co dzień też pokonujemy swoją sztafetę maratońską. Też mamy drużynę, mamy zmiany i działamy zespołowo. Tak jak w sztafecie maratońskiej Electrum Ekiden, tak i u nas jest 6 zmian. W domu każdego pacjenta wymieniają się pielęgniarki, lekarze, rehabilitanci, asystenci rodzin, psychologowie oraz pracownicy socjalni - oznajmia Ewa Sadowska, wiceprezes Fundacji "Pomóż Im".

Podopiecznymi Fundacji "Pomóż Im" są dzieci, które mimo wielu problemów i napotkanych w swoim życiu trudów, nie poddają się i brną do przodu.

- Tegoroczne środki, które otrzymamy, chcemy poświęcić na pomoc socjalną naszym rodzinom. Ich sytuacja się zmienia, czasem jest im trudniej i takie wsparcie w postaci zakupu opału na zimę jest bardzo potrzebne i wymierne. Fundusze z Electrum Ekiden zostaną także przeznaczone na środki opatrunkowe oraz leki, ponieważ potrzebujemy ich mnóstwo. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w zawodach i już teraz bardzo dziękujemy - dodaje Ewa Sadowska.

Biegi dzieci wystartują w sobotę o godz. 12.00, natomiast zmagania dorosłych ruszą w niedzielę o godz. 10.00. Od 2015 r. Fundacja Białystok Biega przekazała na potrzeby nieuleczalnie chorych dzieci już ponad 140 tys. złotych.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1529 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39