Czas na program "Senior +". Samorządy będą tworzyły dzienne domy opieki

2017.03.02 16:30
Do 13 marca samorządy mają czas na ubieganie się o pieniądze z programu "Senior +". Otrzymane środki będzie można przeznaczyć na utworzenie lub zapewnienie funkcjonowania dziennych domów opieki.
Czas na program "Senior +". Samorządy będą tworzyły dzienne domy opieki
Fot: pixabay.com

Póki co do wojewody podlaskiego nie wpłynęła żadna oferta dotycząca otwartego konkursu w ramach programu "Senior +". Nie oznacza to jednak braku zainteresowania, bowiem samorządy mogą składać swoje propozycje, i starać się o pieniądze, do 13 marca. Uzyskane środki będą one mogły przeznaczyć na jednorazowe wsparcie finansowe na utworzenie (300 tys. zł dla Dziennego Domu "Senior +" oraz 150 tys. zł dla Klubu "Senior +") lub wyposażenie placówki oraz na zapewnienie funkcjonowania już istniejących dziennych domów opieki.

Obecnie działające Dzienne Domy "Senior +" mogą dostać do 300 zł, zaś Kluby "Senior +" do 200 zł na utrzymanie jednego miejsca.

Warto wiedzieć, że na przebudowę czy remont pomieszczeń lub budynku przewidziano nie więcej niż 250 tys. zł w przypadku Dziennego Domu "Senior +" oraz 125 tys. zł w odniesieniu do Klubu "Senior +". Natomiast jednorazowa kwota dotacji przeznaczona na wyposażenie Dziennego Domu "Senior +" nie może być wyższa niż 80 tys. zł, a w przypadku Klubu "Senior +" - wyższa niż 25 tys. zł.

Osoby powyżej 60. roku życia w Dziennym Domu "Senior +" będą mogły spędzić co najmniej 8 godz. każdego dnia, od poniedziałku do piątku. Do ich dyspozycji oddane zostaną pomieszczenia m.in. do wspólnych spotkań, gotowania, ćwiczeń i relaksu. W takim miejscu zapewniony będzie także ciepły posiłek.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

610 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39