Czekają na wspomnienia białostoczan. Powstanie z nich spektakl

2015.04.22 00:00
Trwa konkurs "Wspomnienia nie do podrobienia", w ramach którego białostoczanie mogą przesyłać swoje historie. Zebrane opowieści posłużą do powstania spektaklu, który będzie można obejrzeć na scenie Teatru Dramatycznego.
Czekają na wspomnienia białostoczan. Powstanie z nich spektakl
Fot: AD
Spektakl będzie można obejrzeć w Teatrze Dramatycznym

Celem konkursu "Wspomnienia nie do podrobienia" jest zachęcenie mieszkańców Białegostoku do spisywania swoich wspomnień z lat 1939-1989. Opowiadania przesłane na konkurs zostaną wykorzystane do napisania sztuki, która w przyszłym sezonie teatralnym zostanie wystawiona w ramach Sceny PracOFFnia.

- O pomyśle konkursu na wspomnienia związane z Białymstokiem z jego pomysłodawczynią Magdą Kupryjanowicz rozmawiamy od jakiegoś czasu. Magda przygotowała konkurs, pozyskała na to fundusze, teatr zobowiązał się zaś do zrealizowania spektaklu na podstawie scenariusza powstałego z nagrodzonych, najciekawszych opowieści. To kolejny krok penetrujący podlaskie pogranicze we współpracy z jej mieszkańcami. To najgłębsza i najbogatsza studnia inspiracji - mówi Agnieszka Korytkowska-Mazur, dyrektor Teatru Dramatycznego.

Konkurs ma być jednym ze sposobów włączenia publiczności teatralnej w proces powstawania spektaklu. Udział w projekcie stanowi okazję do wspólnego tworzenia historii miasta Białegostoku, widzianej oczami jego mieszkańców.

Konkurs potrwa do 1 sierpnia. Szczegółowe informacje: www.wspomnienianiedopodrobienia.com.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1272 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39