Czekają nas remonty i przebudowy. W Białymstoku powstaną nowe parkingi i drogi

2015.06.18 00:00
Zarząd Dróg i Inwestycji Miejskich w Białymstoku czeka na oferty ws. budowy nowych parkingów osiedlowych i dróg. Mają one usprawnić poruszanie się po mieście.
Czekają nas remonty i przebudowy. W Białymstoku powstaną nowe parkingi i drogi
Fot: Urząd Miejski w Białymstoku

Parkingi osiedlowe powstaną przy ul. K. Pułaskiego 55, ul. Dobrej 10, ul. Radzymińskiej, ul. Podleśnej - wzdłuż Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. 1 Maja i ul. Strażackiej, przy Szkole Podstawowej nr 16. Właśnie ogłoszony został przetarg. Zadaniem przyszłego wykonawcy będzie zaprojektowanie i wybudowanie osiedlowych parkingów. Na oferty Zarząd Dróg i Inwestycji Miejskich w Białymstoku czeka do 3 lipca 2015 r. Prace powinny zakończyć się do 10 grudnia 2015 r.

- Zadaniem wyłonionego w przetargu wykonawcy będzie zaproponowanie rozmieszczenia parkingów na wyznaczonym terenie oraz ich wybudowanie - mówi Adam Poliński, zastępca prezydenta Białegostoku. - Nowe parkingi to inwestycje szczególnie potrzebne mieszkańcom bloków wielorodzinnych, którzy zgłaszali ich brak.

Kolejna inwestycja osiedlowa to remont drogi dojazdowej i parkingu przy Publicznym Gimnazjum nr 13 w Białymstoku. Już od połowy października mieszkańcy będą korzystali z odremontowanej drogi i nowego parkingu, który powstanie tuż przy Gimnazjum nr 13, przy ulicy Piastowskiej. Przebudowana zostanie także droga dojazdowa, na odcinku od ul. Warszawskiej do ul. Bolesława Chrobrego. W ramach tych prac odnowione zostaną jezdnia, chodniki, miejsca postojowe i zjazdy.

- Ta wiadomość z pewnością ucieszy mieszkańców osiedla Piasta oraz nauczycieli i rodziców dojeżdżających do szkół w tym rejonie - mówi Adam Poliński. - Droga na odcinku od ul. Warszawskiej do ul. Chrobrego jest bardzo intensywnie wykorzystana przez białostoczan. Po przebudowie jej stan będzie adekwatny do zapotrzebowania.

Zarząd Dróg i Inwestycji Miejskich w Białymstoku niedawno ogłosił przetarg na zrealizowanie tego zadania, na oferty od zainteresowanych wykonawców czeka do 23 czerwca 2015 roku.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1406 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39