Czekając na autobus możesz poznać ptaki

2022.06.10 13:11
W Wasilkowie przystanki przy ul. Białostockiej z pewnością wyróżniają się od pozostałych. Teraz osoby czekające na autobus, mogą w międzyczasie zapoznać się z ptakami występującymi na terenie gminy.
Czekając na autobus możesz poznać ptaki
Fot: Facebook Miasto i Gmina Wasilków

Wcześniej niczym nie wyróżniające się przystanki otrzymały zupełnie nowy charakter. Położone przy ul. Białostockiej w Wasilkowie wiaty zmieniły swoje oblicze - oprócz nowych nasadzeń w donicach i nadrukowanych słonecznikach, pojawiły się wizerunki ptaków. Mają one nie tylko charakter wizualny, ale również i edukacyjny.

- Oczekujące na przyjazd autobusu osoby mogą w prosty sposób zapoznać się z grupą ptaków występujących w gminie Wasilków. Wystarczy zeskanować swoim smartfonem kod QR umieszczony przy zdjęciu ptaków i przeczytać informacje na temat każdego z nich - informuje wasilkowski magistrat.

Wśród gatunków ptaków pojawiły się: pliszka siwa, drozd śpiewak, rudzik, kos, świergotek polny, kukułka zwyczajna, bogatka zwyczajna, pierwiosnek, zięba, wilga i dzięcioł duży. Ponadto na plecach przystanku został nasadzony bluszcz, który docelowo będzie stanowił naturalne tło dla ptaszków.

Pomysłodawcami i realizatorami są pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej w Wasilkowie.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1143 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39