Czerwone Smoki ograne. Słoneczni zostają w Ekstraklasie

2021.05.23 19:39
MOKS Słoneczny Stok Białystok odniósł w niedzielę (23.05) 11 zwycięstwo w sezonie. Futsaliści ze stolicy Podlasia pokonali Red Dragons Pniewy.
Fot: Maciej Safaryn

Ponieważ sobotnie (22.05) mecze 31. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy ułożyły się po myśli MOKS-u, Słoneczni już przed rozpoczęciem swojego starcia z ekipą Red Dragons Pniewy mieli pewność, że w przyszłym sezonie nadal będą występować na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Mimo tego w szeregi białostoczan nie wkradło się rozprężenie i do wyjazdowej potyczki z Czerwonymi Smokami podopieczni Adriana Citki podeszli bardzo zmobilizowani.

Wynik spotkania w 11. minucie otworzył Michał Osypiuk, aczkolwiek gospodarze niedługo później wyrównali, gdyż skutecznym strzałem szybką akcję sfinalizował Mateusz Kostecki. Na szczęście po zmianie stron piłkę do siatki pakowali już tylko Podlasianie. Dwukrotnie sposób na defensywę rywali znalazł Osypiuk, który tym samym skompletował hat-tricka, a raz na listę strzelców wpisał się Piotr Skiepko, dzięki czemu Słoneczni wygrali ze znajdującym się w górnej połowie tabeli zespołem Red Dragons Pniewy aż 4:1.

W ostatniej kolejce zajmujący aktualnie 11. miejsce MOKS zmierzy się u siebie z walczącym o wicemistrzostwo kraju Piastem Gliwice. Starcie to zaplanowane jest na sobotę (29.05) na godz. 18.00.